jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۸۳۵۷ ۲۷ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۴

گروه سلامت: سردردهای عصبی و میگرنی در سن بلوغ تا 35سال شایع بوده که بعد از این سن یا به طور کامل بهبود می‌یابد یا تبدیل به سردردهای دیگر می‌شود. دکتر کبریان، فوق‌تخصص مغز و اعصاب در گفتگو با ایسنا گفت: عیوب انکساری چشم، سینوزیت، مصرف برخی داروها و ضایعات مغزی از عوامل ایجاد کننده سردرد هستند.

وی افزود: شایع‌ترین سردردها، سردردهای عصبی و میگرنی هستند که معمولا در سن بلوغ تا 35 سال شایع است، بعد از این سن یا به طور کامل بهبود یافته و یا تبدیل به سردردهای دیگر می‌شوند.

اکبریان تصریح کرد: در تشخیص سردرد باید آنها را از نظر کلینیکی تفکیک کرد، محل شروع درد، مکان تیر کشیدن آن و عوامل تشدیدکننده آن در تشخیص نوع سردرد موثر است. برخی سردردها را باید جدی گرفت زیرا ممکن است در اثر ضایعات مغزی به وجود آمده باشد که حتما باید به پزشک مراجعه کرد.

این فوق‌تخصص مغز و اعصاب دوری از عوامل تشدیدکننده سردرد را در کاهش آن موثر دانست و گفت: افراد باید توجه کنند چه عواملی سردرد آنها را تشدید می‌کند تا در معرض آن عوامل قرار نگیرند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

ریشه حوادث و اعتراضاتی که این روزها در شهر مینیاپولیس در حال وقوع است به خشونت علیه یک جوان سیاهپوست آمریکایی برمی‌گردد. اما علت اعتراض و واکنش بسیار گسترده سیاهپوستان به این ماجرا این است که بارها در آمریکا، حوادثی از این قبیل اتفاق افتاده و این اولین بار نیست.

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

گفتگو

بیشتر
حمله به رکورد ۵۰‍۱

مجتبی ملکی، قهرمان پاورلیفتینگ جهان در گفت‌وگو با جام‌جم از هدف بزرگ بعدی‌اش گفت

حمله به رکورد ۵۰‍۱

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر