jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۲۸۸۳۳۸   ۲۹ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۷:۴۲

مدیرعامل توانیر خبر داد:

افزایش راندمان نیروگاه‌های کشور

مدیرعامل توانیر با اشاره به در نظر گرفتن تکلیف مجلس برای افزایش راندمان نیروگاهها گفت: این راندمان باید تا انتهای برنامه پنجم توسعه به 45 درصد افزایش یابد.

به گزارش مهر، محمد بهزاد در چهل و یکمین گردهمایی مدیران صنعت برق گفت: در برنامه برنامه پنجم پیش بینی شده است که راندمان با احتساب نیروگاههای تولید همزمان برق و حرارت به 45 درصد برسد.

او این کار را دشوار دانست و خاطرنشان کرد: در فاصله سالهای 75 تا 85، وزارت نیرو تنها توانست 3/1 درصد راندمان نیروگاههای کشور را افزایش دهد بنابراین اینکه هر سال بیش از یک درصد به راندمان نیروگاهها اضافه شود، کاری دشوار و یا شاید غیرممکن باشد.

به گفته بهزاد، در این راستا باید توجه ویژه ای به امر بهره برداری از نیروگاههای کشور صورت گیرد، استارت این کار زده شده و بهره برداری لحظه ای خوب می تواند عمر واحدها را زیاد کرده و باعث افزایش کارایی شود.

وی با بیان اینکه واحدهای بخار عمرشان بیش از نیروگاههای گاز و سیکل ترکیبی است، گفت: سرعت در احداث این واحدها بسیار بالا است.

وی افزود: تابستان گذشته بسیار سخت گذشت و قبل، حین و بعد از انتخابات فشار زیادی، به بدنه صنعت برق وارد شد. این در شرایطی بود که برخی می توانستند برق را تبدیل به ابزاری کنند که برای کشور مشکل آفرین باشد، اما با همدلی و همفکری لحظه به لحظه، تامین برق بسیار عالی گذشت.

به گفته بهزاد در بحث تولید، علاوه بر توسعه و افزایش تولید، با برنامه ریزی بهره برداری و تعمیرات نیروگاهی به خوبی انجام شد و کاری بی سابقه در کشور صورت گرفت.

وی تصریح کرد: در بحث رفع گلوگاهها، خطوط انتقال و شبکه ها به سرعت وارد مدار شد و در برخی مواقع، ظرف مدت 6 ماه، 180 کیلومتر خط انتقال 400 کیلوولت در کشور احداث شد. از سوی دیگر، افت شبکه انتقال و توزیع کشور به 6/18 درصد رسید و طبق برنامه پنجم باید به 14 درصد،‌کاهش یابد.

بهزاد خاطرنشان کرد: براساس برنامه ریزی های انجام شده، راندمان نیروگاهها در پایان سال گذشته به 6/36 درصد رسید و هم اکنون این رقم، کمی بالاتر از 37 درصد است.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر