jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۸۳۱۸   ۲۷ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۸

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌ها خبر داد:

تعطیلی 3 کلاس درس به دلیل آنفلوآنزای خوکی

گروه جامعه: رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به افزایش موارد بروز آنفلوآنزای نوع «A» طی هفته گذشته و با بیان این‌که در هفته گذشته افزایش موارد ابتلا به این بیماری بیشتر در میان دانش‌آموزان بوده است، گفت: در پیشگیری از آنفلوآنزای خوکی میان دانش‌آموزان، هدف تعطیل کردن مدرسه نیست. در صورتی که تعداد موارد بیماری در یک کلاس از 15 درصد کل کلاس بیشتر شود با هماهنگی مدیریت مدرسه و آموزش و پرورش نهایتا همان یک کلاس تعطیل می‌شود.

دکتر محمد مهدی گویا در گفتگو با ایسنا، با اشاره به تعطیلی دو سه کلاس درس در سطح مدارس کشور به دلیل افزایش شمار دانش‌آموزان مبتلا به آنفلوآنزای نوع«A» در این کلاس‌ها، در عین حال پراکندگی مربوط به گسترش این بیماری در کشور را مربوط به چند استان خاص کشور دانست و اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود که طی هفته جاری تعداد استان‌های درگیر آنفلوآنزای خوکی بیشتر شود.

گویا با اشاره به اقدامات انجام شده به منظور کنترل آنفلوآنزای پرندگان در فصل سرد سال بویژه در زمان اپیدمی آنفلوآنزای نوع A در کشور، تصریح کرد: تقریبا حدود 2 سال است که آنفلوآنزای پرندگان در همه جای دنیا فروکش کرده و بیشتر کشورهای جنوب شرقی آسیا و مصر درگیر این بیماری هستند. همچنین حدود 2 سال است که در کل منطقه مدیترانه شرقی هیچ موردی از آنفلوآنزای پرندگان گزارش نشده است. البته نباید با خوش‌بینی به این مساله نگاه کرد. به این منظور، به‌رغم کاهش جدی موارد ابتلا به آنفلوآنزای پرندگان در کشور طی دو سال اخیر، این بیماری به دقت در کشور رصد می‌شود.

یازرلو، رئیس آموزش و پرورش شهر تهران نیز پیش از این با بیان این‌که هنوز موردی از ابتلا به این بیماری در دانش‌آموزان تهران گزارش نشده است، گفته بود که تاکنون 3 مورد ابتلا به این بیماری در میان معلمان گزارش شده که پس از طی مراحل نقاهت، برای تدریس در مدارس خود حاضر خواهند شد.

وی بر این اساس، از تجهیز سرویس بهداشتی تمامی مدارس به صابون مایع پیش از آغاز سال تحصیلی خبر داد و تاکید کرد که اقدامات بهداشتی در مدارس در طول تابستان برای پیشگیری از ابتلای دانش‌آموزان به بیماری انجام شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر