jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۷۹۸۱   ۲۸ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۳:۳۰

معاون آموزشی سازمان نهضت سواد آموزی:

یک میلیون و 800 هزار کودک از تحصیل محروم مانده‌اند

یک مقام مسئول در سازمان نهضت سواد آموزی در حالیکه مسئولان آموزشی وزرات آموزش و پرورش از پوشش 99.5 درصدی کودکان لازم التعلیم در کشور خبر می دهند از محرومیت یک میلیون و 800 هزار کودک لازم التعلیم در کشور طی 10 سال گذشته خبر می دهد.

معاون آموزشی سازمان نهضت سواد آموزی در گفتگو با مهر با اعلام این خبر گفت: براساس سرشماری سال 1385، 348 هزار کودک 6 تا 9 ساله لازم التعلیم و 263 هزار نوجوان 10 تا 16 ساله به مدرسه نرفته و از تحصیل بازمانده اند.

اگرچه در طول سال های گذشته آمار بسیار و بعضا متناقضی درباره کودکان بازمانده از تحصیل ارائه شده اما اعداد و ارقام مرکز آمار ایران و به دنبال آن نهضت سوادآموزی که متولی پوشش تحصیلی بی سوادان در کشور است نسبت به سایر آمارها می تواند دقیقتر و صحیح تر باشد.

علی ابراهمیمی اضافه کرد: طی 10 سال اخیر یک میلیون و 600 هزار کودک و نوجوان در همین بازه سنی به مدرسه نرفته اما با حضور در کلاسهای مقدماتی نهضت سواد آموزی گواهینامه تحصیلی دریافت کرده اند که بدین ترتیب طی 10 سال گذشته یک میلیون و 800 هزار کودک و نوجوان نتوانسته اند به مدرسه راه یابند.

اما جاوید سبحانی عضو هیئت مدیره انجمن حمایت از حقوق کودکان درباره آمار کودکان بازمانده از تحصیل اظهار کرد: آمار مربوط به سرشماری سال 1385 قدیمی است و قطعاً تعداد کودکان بازمانده از تحصیل طی این سالها افزایش یافته است.

سبحانی با بیان اینکه آمار کودکان بازمانده از تحصیل در کشور هیچگاه دقیق نبوده است، افزود: وزارت آموزش و پرورش تاکنون در این باره برنامه ریزی مناسبی ارائه نکرده و تکلیف این کودکان در سیاستگذاری های کلان کشور مشخص نیست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر