jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۲۸۷۹۷۰ ۲۸ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۹:۳۸

مدیرکل امور فرهنگی صداوسیما:

فعالیت‌های رسانه ملی در هفته حج اعلام شد

همزمان با آغاز هفته حج ، برنامه‌های تولیدی و زنده حج و زیارت صداوسیما به طور گسترده از شبکه‌های ملی، برون‌مرزی و استانی صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران پخش خواهد شد.

حسن گروسی ، مدیرکل امور فرهنگی صداوسیما با اعلام این خبر گفت: در ایام هفته حج، برنامه روضه رضوان به طور زنده هر شب از ساعت 45/18 از شبکه دوم سیما و برنامه رادیویی طواف دل نیز هر روز از ساعت 15/11 از رادیو ایران پخش می‌شود و براساس این گزارش، سایر شبکه‌های سیما و صدا نیز در این هفته نسبت به پخش برنامه‌های مورد نظر اقدام خواهند کرد.

وی افزود: تهران 20 نیز از برنامه‌های زنده شبکه تهران است که در بعضی از شب‌های هفته حج به مقوله حج تمتع و اعزام زائران می‌پردازد و به همین منظور با توجه به این‌که در برنامه‌های روضه رضوان، طواف دل، تهران 20 و سایر برنامه‌های مرتبط، مسوولان فرهنگی و اجرایی بعثه رهبر معظم انقلاب و سازمان حج و زیارت شرکت می‌کنند، به زائران حج تمتع سال جاری پیشنهاد می‌شود حتما این برنامه‌ها را ملاحظه و از توصیه‌های کارشناسان استفاده کنند.

طبق اعلام مدیرکل فرهنگی رسانه ملی، قائم مقام صداوسیما، رئیس سازمان حج و زیارت، معاونان بعثه رهبر معظم انقلاب و سازمان حج و زیارت، مدیرعامل هواپیمایی ایران ایر، رئیس هیات پزشکی حج و... از جمله مهمان‌های شرکت‌کننده در برنامه‌های زنده هفته حج می‌باشند.

گروسی گفت: فهرست برنامه‌های زنده هفته حج که از شبکه‌های صداوسیما پخش خواهد شد، در پایگاه اطلاع‌رسانی حج و زیارت صداوسیما به نشانی www.labbaik.ir قابل دسترس می‌باشد.

گروسی به پخش مستندهای مربوط به آداب و رسوم اقوام ایرانی درخصوص حج تمتع اشاره و اعلام کرد، در سال‌های گذشته مستند آداب و رسوم حج استان‌های خراسان، فارس، هرمزگان، یزد و مازندران تولید شده است که در هفته حج و ایام حج از شبکه‌های سیما پخش خواهد شد و در حج تمتع پیش رو نیز مستند حج استان‌های خوزستان و تبریز توسط مستندسازان صداوسیما تولید خواهد شد.

براساس اعلام مدیرکل فرهنگی صداوسیما، برنامه‌های رهاورد حجاز، اسرار عرفات، اسرار احرام، چشم دل، بهشت بقیع، سرشت نگاه، تبار طواف، سفر تسلیم، تمنا، 3 روز با مسافران قبله، سوغات، راهیان نور، مسافر صبح، هشت سال و سه روز، نشانی سبز، همسفر نور، زلال، هنگامه وصال، نیایش و... از تولیدات حج و زیارت صداوسیما هستند که برای پخش در ایام هفته حج و ایام حج تمتع در اختیار شبکه‌های ملی، برون‌مرزی و استانی صداوسیما قرار گرفته‌اند.

مدیر شبکه تلویزیونی اینترنتی لبیک با اعلام این مطلب که تمامی برنامه‌های مربوط از شبکه تلویزیونی اینترنتی لبیک نیز پخش خواهند شد، افزود: ان‌شاءالله تله‌فیلم «فصل آرام» در موسم حج تمتع سال جاری به کارگردانی محمدحسن لطیفی در کشور عربستان تولید می‌شود و برنامه‌های دعای کمیل بین‌الحرمین در مدینه النبی(ص) و دعاهای ندبه، عرفه و مراسم برائت از مشرکان به طور زنده و مستقیم از شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی و شبکه تلویزیونی اینترنتی لبیک TV.labbaik.ir پخش خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

یکی از متفکران معاصر، ایالات متحده آمریکا را تجسم آمال و ایده‌آل‌های دوران روشنگری‌ نامیده است. دوران به اصطلاح روشنگری مرحله‌ای در عالم غرب مدرن بود که مدرنیته در نظر و عمل به اوج خود و به نقطه تثبیت رسیده بود.

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر