jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۲۸۷۹۶۹ ۲۸ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۹:۳۶

معاون سیما با تاکید بر اینکه امسال برنامه‌های متنوع با قالب‌های مختلف برای پخش در ایام محرم در نظر گرفته شده از پخش چند مجموعه تلویزیونی برای این روزها خبر داد.

مرتضی میرباقری درباره برنامه‌های ماه محرم معاونت سیما به خبرنگار مهر گفت: سازمان صدا و سیما هر سال ویژه ایام محرم برنامه‌های مناسبتی با ساختارهای مختلف پخش می‌کند تا روایتگر آیین‌ها و باورهای دینی مردم در نقاط مختلف ایران باشد. امسال هم سعی کرده‌ایم به دنبال تهیه برنامه‌هایی با ساختارهای جدید باشیم.

وی افزود: یکی از نیازهای ضروری ما این است تا از ظرفیت بالا و بستر مناسب مجالس سخنرانی و مداحی برای بسط و گسترش معرفت دینی بهره‌مند شویم. بنابراین با برنامه‌ریزی دقیق به بهره‌گیری هر چه بیشتر مردم از چشمه زلال معنویت کمک خواهیم کرد.

معاون سیما ادامه داد؛ رسانه ملی سعی می‌کند از فرهنگ غنی عاشورا برای ساخت برنامه‌های ماندگار بهره‌مند شود. در واقع رسانه ابزار مناسب برای تبیین ارزش‌های دینی است.

میرباقری اشاره کرد؛ امسال ماه محرم از اواخر آذرماه آغاز می‌شود و معاونت سیما هم علاوه بر تهیه برنامه‌های متنوع سخنرانی و مداحی چند مجموعه نمایشی برای پخش در ایام محرم در نظر گرفته است. شبکه سه یک مجموعه 15 قسمتی با عنوان "بانو" در دهه اول ماه محرم پخش می‌کند.

وی در پایان افزود: شبکه تهران هم مجموعه تلویزیونی 10 قسمتی برای پخش در نظر گرفته و شبکه دو برای دهه آخر ماه صفر مجموعه "تا لحظه دیگر" را پخش می‌کند.!

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر