jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۷۸۷۶   ۲۵ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۷

خود نمایی جوانان با انگیزه

لرستان قهرمان کشتی فرنگی ایران شد

گروه ورزش: مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی کشور عصر روز جمعه با شناخت نفرات و تیم‌های برتر در سالن تختی خرم‌آباد به پایان رسید. این دوره از مسابقات هر چند در غیاب نفرات شاخص سال‌های اخیر تیم ملی برگزار شد، اما تحت تاثیر نایب قهرمانی تاریخی این تیم در مسابقات جهانی دانمارک، پای جوانانی جویای نام و باانگیزه را به مسابقات باز کرد تا در حضور محمد بنا، خودی نشان دهند و توانایی‌هایشان را به رخ بکشند. در وزن60 کیلوگرم این مسابقات، جایی که دیگر خبری از علی اشکانی در تیم ملی نیست و حمید باوفا و امید نوروزی مدعیان این وزن غایب بودند، این عبدالمحمد پاپی بود که در فینال بر باقر توکلیان از فارس چیره شد و بر سکوی نخست ایستاد و صباغی از مازندران همراه یعقوبی از خراسان رضوی سوم شدند. در وزن 74 کیلوگرم جدال کشتی‌گیران جوان را آرمین رضازاده از مازندران برد که در فینال بر مهدی هدایی، کشتی‌گیر سرشناس خوزستانی غلبه کرد و رشیدیان از خراسان رضوی و عبدالهی از لرستان سوم شدند.

در وزن 96 کیلوگرم غیر از علی اکبری ملی‌پوش، همه نفرات مدعی نظیر میکائیلی، سرشوق و نعمت‌پور حضور داشتند، اما این بابک قربانی از کرمانشاه بود که در فینال محسن نعمت‌پور از تیم میزبان را شکست داد تا خود را به عنوان مدعی جدی این وزن مطرح کند. در این وزن سرشوق و میکائیلی سوم شدند. بدین ترتیب در پایان رقابت‌های 4 وزن دوم، حاجی‌پور و زینی‌وند اول و دوم و رحمتی از لرستان همراه کوثری از فارس مشترکا سوم شدند. در 66 کیلو محمدپور از کردستان و داودی از خوزستان قهرمان و نایب قهرمان شدند و کریمی از کرج همراه محب تاش از فارس مشترکا سوم شدند. در 84 کیلو کریم فرد از خوزستان و عابدین‌زاده از تهران اول و دوم و دل‌انگیز از لرستان و سبکتگین از اصفهان مشترکا سوم شدند. در 120 کیلو قربانی از کرمانشاه و اکبری از مازندران قهرمان و نایب قهرمان و نظری از لرستان و عبدالکریمی از کردستان مشترکا سوم شدند.

در نهایت لرستان با کسب 48 امتیاز، خوزستان با 47 و مازندران با 44 امتیاز در رده‌های اول تا سوم تیمی این دوره از مسابقات ایستادند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر