jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۷۸۵۶   ۲۵ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۳

گروه اقتصاد: معاون بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی از خودکفایی مطلق کشور در تولید مرغ و تخم‌مرغ خبر داد و گفت: امکان صادرات مرغ و تخم‌مرغ از کشور به خارج فراهم شده است. به گزارش ایسنا، سید نظام‌الدین سجادی در اولین کنگره بین‌المللی صنعت مرغداری ایران و کشورهای همسایه اظهار کرد: وزارت جهاد کشاورزی در سال گذشته حدود 128 هزار تن مرغ مازاد بر مصرف کشور را از مرغداران خریداری و ذخیره کرد.

وی مهم‌ترین زیر بخش کشاورزی را بخش دام و طیور دانست و بیان کرد: 32 درصد از ارزش ناخالص بخش کشاورزی مربوط به بخش دام و طیور است.

سجادی عنوان کرد: افزایش 150 تا 200 درصدی قیمت نهاده‌های دام و طیور، خشکسالی بی‌نظیر کشور در سال 86، کاهش تولید علوفه، درگیر شدن کشور با بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سال گذشته و منهدم شدن 8 میلیون قطعه مرغ تخمگذار از فشارها و تنگناهای تولید کنندگان مرغ کشور در 4 سال گذشته بوده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
باید کار کرد

باید کار کرد

خلوت، مقدمه تفکر است و تفکری مستحسن است که دعوت به خیر کند. اگر امسال که مردم به واسطه شرایط ویژه ناشی از کرونا، مثل سال گذشته بیشتر در خانه‌هایشان هستند، از این فرصت استفاده کنند و در راه خدا و اهل بیت(ع) خادم‌تر باشند، می‌توان گفت این خانه‌نشینی و خلوت، خلوتی مطلوب بوده است.

پلی برای پیروزی

پلی برای پیروزی

۳۳ سال قبل در ۲۹ فروردین ۱۳۶۷، ناوگروهی از نیروی دریایی ارتش در مقابله با ناوگان دریایی آمریکا در آخرین ماه‌های جنگ تحمیلی هشت ساله، دچار ضربات سنگینی شد.

مدیریت کرونا، ویروسی شد

مدیریت کرونا، ویروسی شد

این روزها شاهد نزاع بین وزیر بهداشت و درمان، سعید نمکی و رئیس‌جمهوری، حسن روحانی در مسائل مربوط به بحران کرونا هستیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر