jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۲۸۷۶۹۳ ۲۶ مهر ۱۳۸۸  |  ۲۱:۵۴

مسابقات جهانی تکواندو - دانمارک

پنجمین نایب قهرمانی برای ایران

تیم ملی تکواندو ایران در حالی که شایستگی ایستادن بر سکوی قهرمانی مسابقات جهانی دانمارک را داشت برای پنجمین بار به عنوان نایب قهرمانی جهان بسنده کرد.

به گزارش مهر، پرونده حضور تیم ملی ایران در نوزدهمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی جهان با کسب یک مدال طلا، یک نقره و سه برنز بسته شد تا این تیم در مجموع با 55 امتیاز سکوی نایب قهرمانی این رقابت‌ها را به خود اختصاص دهد.

تیم ملی تکواندو کشورمان که در مسابقات قهرمانی جهان به سال‌های 1999 کانادا، 2003 آلمان، 2005 اسپانیا و 2007 چین عنوان نایب قهرمانی را کسب کرده بود، این عنوان را در مسابقات 2009 دانمارک نیز تکرار کرد.

در این دوره از مسابقات تیم ملی تکواندو ایران با ترکیبی جوان پای به میدان رقابت با حریفان جهانی گذاشت که آماده‌تر از همیشه برای کسب مدال و افتخار به دانمارک آمده بودند.

در این مسابقات هفت عضو تیم هشت نفره کشورمان برای اولین بار حضور در میدان جهانی را تجربه می کردند اما توانستند جایگاه نایب قهرمانی دنیا را حفظ کند. این اتفاق در حالی رقم خورد که تا آخرین لحظه تیم ملی تکواندو ایران جدی‌ترین مدعی کسب عنوان قهرمانی بود.

متاسفانه باخت علیرضا نصرآزادانی به نماینده کانادا در وزن پنجم مسابقات جهانی که در عین ناباوری رقم خورد و در پی آن صعود تکواندوکار کره‌ای به دیدار پایانی این وزن باعث شد تا جام قهرمانی از دستان جوانان شایسته ایرانی خارج شود.

البته مسابقات تکواندو قهرمانی جهان همچنان در حال پیگیری است و پس از برگزاری دیدارهای نیمه نهایی و فینال وزن پنجم امتیاز و رده بندی نهایی تیم‌ها مشخص خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
اسطوره نشد، اسطوره نیست

اسطوره نشد، اسطوره نیست

یکی از جذاب ترین فوتبالیست های تاریخ 45 ساله شد، فوتبالیستی که در دوران اوج خود حتی از فوق ستاره های گران قیمت دنیای فوتبال بیشتر محبوبیت داشت. امروز بکام در 45 سالگی هنوز محبوب است، محبوب و البته جذاب.

همه جنجال ها از ایتالیا می آید

همه جنجال ها از ایتالیا می آید

9 ماه پیش بود که پیش از اینکه روح استقلالی ها خبر هم داشته باشد روزنامه «گازتا دلواسپور» ایتالیا اقدام به چاپ سلسله اخباری در رابطه با استراماچونی سرمربی استقلال کرد و مدعی شد که او به زودی از جمع آبی پوشان تهرانی جدا می شود.

شنای دلالیسم در دیگ جوشان کرونا

شنای دلالیسم در دیگ جوشان کرونا

دیگر حسابش از دستمان در رفته که ویروس کرونا چند روز است کشور ما که نه تمام دنیا را درگیر خودش کرده است. اما این همه گیری کرونا آنقدر طول کشیده که حوصله بعضی ها بدجوری سر رفته است از جمله دلال های محترم و ریز و درشتی که جزئی جدایی ناپذیر از فوتبال ایران محسوب می شوند.

گفتگو

بیشتر
حمله به رکورد ۵۰‍۱

مجتبی ملکی، قهرمان پاورلیفتینگ جهان در گفت‌وگو با جام‌جم از هدف بزرگ بعدی‌اش گفت

حمله به رکورد ۵۰‍۱

پیشنهاد سردبیر بیشتر