jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۷۶۷۴ ۲۶ مهر ۱۳۸۸  |  ۲۰:۰۲

برای دیدن نیم‌تنه‌ نفرتی‌تی

مردم به موزه‌ برلین هجوم آوردند

موزه‌ برلین در شرایطی گشایش یافت که علاقه‌مندان برای دیدن نیم‌تنه‌ نفرتی‌تی به این موزه هجوم آورده بودند.

به گزارش ایسنا، موزه‌ی شهر برلین که از آن به‌عنوان موزه‌ی جدید برلین نام برده می‌شود، پس از پایان پروژه‌ی مرمتی آن که سال‌ها به طول انجامید، درهای خود را روی بازدیدکنندگان آلمانی گشود تا از آثار تاریخی منحصربه‌فرد این موزه از جمله نیم‌تنه‌ی نفرتی‌تی (Nefertiti) دیدن کنند.

این موزه که یکی از بناهای نئوکلاسیک جهان دانسته می‌شود، بین سال‌های 1843 تا 1855 توسط معماری آلمانی ساخته شده است. البته در جریان جنگ جهانی دوم به‌شدت آسیب دید و درهای آن به‌مدت 66سال روی بازدیدکنندگان بسته شد.

اکنون پس از پایان پروژه‌ی مرمت شش‌ساله‌ی این موزه توسط یک معمار انگلیسی با صرف هزینه‌ای حدود 223میلیون یورو، موزه‌ی برلین با نام موزه‌ی جدید برلین با رعایت ساختار و خصوصیات اولیه‌ی بازسازی شده است.

موزه‌ جدید برلین، در سه طبقه ساخته شده و پروژه‌ مرمت آن به‌گونه‌ای اجرا شده است که تمام آثاری که آن را با گذشته پیوند می‌دهند، مانند ستون‌های سوخته و مرطوب و نقاشی‌های دیواری حفظ شده‌اند و با استفاده از شیوه‌ی معماری اولیه، از نور طبیعی برای روشنایی آن استفاده می‌شود.

این موزه علاوه بر نیم‌تنه‌ نفرتی‌تی که اثر تاریخی شاخص آن است، هزاران اثر تاریخی را از دوره‌های مختلف از جمله عصر برنز دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

یکی از متفکران معاصر، ایالات متحده آمریکا را تجسم آمال و ایده‌آل‌های دوران روشنگری‌ نامیده است. دوران به اصطلاح روشنگری مرحله‌ای در عالم غرب مدرن بود که مدرنیته در نظر و عمل به اوج خود و به نقطه تثبیت رسیده بود.

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر