jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۷۶۷۴ ۲۶ مهر ۱۳۸۸  |  ۲۰:۰۲

برای دیدن نیم‌تنه‌ نفرتی‌تی

مردم به موزه‌ برلین هجوم آوردند

موزه‌ برلین در شرایطی گشایش یافت که علاقه‌مندان برای دیدن نیم‌تنه‌ نفرتی‌تی به این موزه هجوم آورده بودند.

به گزارش ایسنا، موزه‌ی شهر برلین که از آن به‌عنوان موزه‌ی جدید برلین نام برده می‌شود، پس از پایان پروژه‌ی مرمتی آن که سال‌ها به طول انجامید، درهای خود را روی بازدیدکنندگان آلمانی گشود تا از آثار تاریخی منحصربه‌فرد این موزه از جمله نیم‌تنه‌ی نفرتی‌تی (Nefertiti) دیدن کنند.

این موزه که یکی از بناهای نئوکلاسیک جهان دانسته می‌شود، بین سال‌های 1843 تا 1855 توسط معماری آلمانی ساخته شده است. البته در جریان جنگ جهانی دوم به‌شدت آسیب دید و درهای آن به‌مدت 66سال روی بازدیدکنندگان بسته شد.

اکنون پس از پایان پروژه‌ی مرمت شش‌ساله‌ی این موزه توسط یک معمار انگلیسی با صرف هزینه‌ای حدود 223میلیون یورو، موزه‌ی برلین با نام موزه‌ی جدید برلین با رعایت ساختار و خصوصیات اولیه‌ی بازسازی شده است.

موزه‌ جدید برلین، در سه طبقه ساخته شده و پروژه‌ مرمت آن به‌گونه‌ای اجرا شده است که تمام آثاری که آن را با گذشته پیوند می‌دهند، مانند ستون‌های سوخته و مرطوب و نقاشی‌های دیواری حفظ شده‌اند و با استفاده از شیوه‌ی معماری اولیه، از نور طبیعی برای روشنایی آن استفاده می‌شود.

این موزه علاوه بر نیم‌تنه‌ نفرتی‌تی که اثر تاریخی شاخص آن است، هزاران اثر تاریخی را از دوره‌های مختلف از جمله عصر برنز دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

محدودیت بهداشتی باید اعمال شود

محدودیت بهداشتی باید اعمال شود

آن زمانی که ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا، محدودیت‎های کسب‌وکار را برداشت و به آنها اجازه بازگشایی داد، نکته‎ مهمی در دستور کار قرار گرفت، اجرایی شدن فاز دوم. بعد از بازگشایی برخی از کسب‏وکارها، کشور وارد فاز دوم شد؛ اعمال محدودیت‌های بهداشتی. محدودیت‎های بهداشتی شامل رعایت فاصله‏گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و شستن مرتب دست‎هاست.

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

شیوع ویروس کرونا طی شش ماه اخیر باعث شده حدود 80 درصد مشاغل و کسب و کارها تحت تاثیر قرار گیرند و با مسائلی چون تعدیل نیرو، کاهش تولید یا افزایش هزینه‌ها مواجه شوند و گاهی میزان موجودی آنها در انبار افزایش یابد.

حوزه هنری و تحول دیجیتال

حوزه هنری و تحول دیجیتال

با آن کاپشن خاکی رنگ و شال گردنی که همیشه روی صورتش می‌کشد، سوار بر موتور وارد حیاط می‌شود، چرخی دور حوضچه خوشرنگ حوزه می‌زند و کنار دیوار آینه‌کاری شده، موتورش را تکیه می‌دهد، عینک ته استکانی اش را با انگشت بالا می‌دهد و دستی به سبیل سیاهش می‌کشد و می‌رود گوشه پله‌ها کنار قیصر می‌نشیند و با سیگار و چاق سلامتی، صحبت‌شان گل می‌اندازد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر