jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۲۸۷۶۷۱ ۲۶ مهر ۱۳۸۸  |  ۲۰:۱۸

محبوبیت محمود عباس رئیس حکومت خودگردان فلسطین در جدیدترین نظرسنجی و درپی موضع مخالف او علیه گزارش گلدستون به‌طور قابل توجهی کاهش یافته است.

به گزارش رویترز، نتایج نظرسنجی مرکز رسانه‌ها و ارتباطات قدس که روزیکشنبه‌ منتشر شد، نشان می‌دهد که محبوبیت رئیس حکومت خودگردان فلسطین در میان فلسطینی‌ها در مقایسه با ماه ژوئن با کاهشی6 درصدی به 12.1درصد سقوط کرده است.

در نظرسنجی ماه ژوئن 17.8درصد مردم فلسطین اعلام کردند که به عباس اعتماد دارند.

مرکز رسانه‌ها و ارتباطات بیت‌المقدس، کاهش محبوبیت عباس را با تصمیم وی برای موافقت با به تعویق افتادن بررسی گزارش «ریچارد گلدستون» درباره جنایات رژیم‌صهیونیستی در حمله 22 روزه به نوارغزه، در سازمان ملل مرتبط دانست.

شورای حقوق‌بشر سازمان ملل متحد پنجشنبه گذشته گزارش گلدستون را با اکثریت آرا تصویب کرد.

همچنین براساس این نظرسنجی، 58.4 درصد پرسش‌شوندگان معتقدند که سیاست‌های «باراک اوباما»، رئیس‌جمهوری آمریکا هیچ تغییری در شرایط فعلی منطقه ایجاد نمی‌کند.

از طرف دیگر 40درصد از پرسش‌شوندگان اعلام کردند که در انتخابات آینده به فتح رای خواهند داد، در حالی‌که 18.7 درصد اعلام کردند به حماس رای خواهند داد.

انتخابات عمومی فلسطین قرار است 25 ژانویه آینده برگزار شود، اما احتمال دارد در صورت توافق آشتی بین گروه‌های مختلف فلسطینی این انتخابات تا ماه ژوئن به تعویق بیفتد.

ایلنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

امسال در حالی در آستانه روز قدس هستیم که تمام دنیا تحت تاثیر شرایط و اتفاقات بسیاری از جمله ویروس کرونا واقع شده و این مساله تمام دنیا را تحت‌الشعاع قرار داده‌است. در عین حال مردم فلسطین به جز کرونا با ویروس دیگری نیز درگیر هستند که همان اشغالگران صهیونیستی هستند.

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

صلاح زواوی، سفیر فلسطین در ایران در یادداشتی در جام جم آنلاین به مناسبت روز قدس نوشت: مطمئن هستم ما و کل مسلمانان برای مبارزه در دشتی جمع می شوند و رود بین حیفا و فلسطین پر از خون می شود حتی خاورمیانه پر از خون می شود و بعد این دولت جعلی به اتمام می رسد .

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر