jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۲۸۷۵۲۸   ۲۶ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۹:۱۸

توسط کارآگاهان پلیس خراسان رضوی صورت گرفت

انهدام باند زمین‌خواری با 38 متهم

کارآگاهان پلیس آگاهی استان خراسان رضوی موفق به شناسایی و دستگیری اعضای یک باند کلاهبردار شدند که با شناسایی املاکی که مالکان آنها در مشهد حضور نداشتند ، اقدام به فروش زمین‌ها با اسناد و مدارک جعلی می‌کردند.

سرهنگ صادقی ، رئیس پلیس آگاهی استان خراسان رضوی در بیان جزئیات این خبر گفت: کارآگاهان اداره عملیات ویژه پلیس آگاهی طی گزارش‌های رسیده در جریان فعالیت گسترده یک گروه از کلاهبرداران که با جعل مدارک اقدام به زمین‌خواری می‌کردند، قرار گرفتند لذا با اقدامات پلیسی، اطلاع یافتند که اعضای گروه با تنظیم اسناد مالکیت و اوراق جعلی قصد فروش ملکی به متراژ 350 مترمربع به ارزش 2 میلیارد و 300 میلیون ریال را دارند و در این خصوص خانمی با هویت جعلی به یکی از دفترخانه‌های مشهد مراجعه و با اوراق جعلی به جای مالک اصلی اقدام به تنظیم وکالت و دریافت یک میلیارد ریال کرده است، لذا ماموران پس از حصول اطمینان به محل اعزام شدند و 3 متهم را در حین اخذ بقیه پول زمین دستگیر کردند.

در ادامه ماموران که مترصد دستگیری دیگر اعضا و بویژه سردسته آنان بودند، توانستند مخفیگاه سایر اعضا و سردسته آنها را در مشهد شناسایی و طی عملیاتی غافلگیرانه و ضربتی متهم اصلی را همراه 2 نفر دیگر دستگیر کنند که با کشف مقادیری قابل توجهی از اسناد و مدارک جعلی وانجام تحقیقات تکمیلی 38 متهم را در این ارتباط دستگیر و بیش از 100 جلد سند و انواع مهر مربوط به سازمان‌ها و اداره‌ها را از آنها کشف و ضبط کردند.

تلاش برای دستگیری دیگر متهمان ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر