jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۲۸۷۳۳۸   ۲۵ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۷:۴۳

معرفی بزرگترین نوآور تکنولوژیکی

بهترین محصولات‌الکترونیکی را بشناسید

یک ماهنامه انگلیسی مختصص در معرفی دستگاههای الکترونیکی کوچک همانند سالهای گذشته جوایز بهترین محصولات الکترونیکی سال 2009 را اعطا کرد.

ماهنامه T3 همه ساله فهرستی از جالب ترین محصولات الکترونیکی سال را منتشر کرده و به بهترین های این عرصه جوایزی را اعطا می کند.

برنده اصلی این جایزه، تلفن همراه «هیرو» محصول شرکت «اچ.تی.سی» است. سیستم عامل این تلفن همراه هوشمند «آندروید» محصول گوگل است.

جایزه دوم به تلفن همراه «آی- فن» محصول اپل داده شد. همچنین لپ تاپ «مک بوک پرو» محصول شرکت استیو جابز توانست جایزه بهترین دستگاه کاری را دریافت کند.

از میان دوربین های عکاسی دیجیتالی ، دوربین EOS50D محصول شرکت کانن رتبه اول را کسب کرد. همچنین در گروه تلویزیونها ، تلویزیون UE محصول سامسونگ جایزه این بخش را دریافت کرد. به علاوه این تلویزیون توانست عنوان «سبزترین محصول سال» را به خود اختصاص دهد. رتبه دوم این گروه از آن تلویزیون براویا محصول شرکت سونی شد.

سرویسها

ماهنامه T3 تنها به معرفی بهترین دستگاههای الکترونیک مصرفی اکتفا نکرد بلکه برندگان مقولات «سرویس ها» ، «بازی های رایانه» و «شخصیت ها» را هم اعلام کرد. به طوری که جایزه بهترین نوآوری سال 2009 به سرویس «موسیقی آنلاین» Spotify اعطا شد. این سرویس به کاربر اجازه می دهد که به صورت آنلاین به آرشیوی متشکل از 6 میلیون قطعه موسیقی گوش دهد.

عرضه سیستم عامل آندروید محصول گوگل توانست جایزه بهترین «عرضه سرویس» سال را دریافت کند. همچنین گوگل عنوان بهترین مارک را کسب کرد.

آمازون به عنوان بهترین فروشنده آنلاین انتخاب شد. سرویس BBC iPlayer HD به عنوان بهترین سرویس رسانه ای و Call of Duty: World at War به عنوان بهترین بازی رایانه ای سال برگزیده شد.

شخصیتها

این ماهنامه انگلیسی، «جان رابیستین» را به عنوان بهترین شخصیت فعال در عرضه دستگاههای الکترونیک مصرفی کوچک انتخاب کرد. جان رابیستین مهندس فعال در تولد پخش کننده چند رسانه ای «آی- پاد» و رئیس فعلی هیئت مدیره شرکت «پالم» است. وی لقب بزرگترین نوآور تکنولوژیکی را دریافت کرد. 

مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

امروزه فناوری‌ های نوین و به ویژه هوش مصنوعی به سرعت جهان اطراف ما را متحول می‌کند و نفوذ روزافزون آنها در تمامی کاربردهای سنتی، یکی‌از دغدغه‌ها و اولویت‌های دولت‌هاست. اکنون دنیا به تعبیری با سونامی فناوری مواجه بوده و کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست.

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو