jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۲۸۷۳۳۸   ۲۵ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۷:۴۳

معرفی بزرگترین نوآور تکنولوژیکی

بهترین محصولات‌الکترونیکی را بشناسید

یک ماهنامه انگلیسی مختصص در معرفی دستگاههای الکترونیکی کوچک همانند سالهای گذشته جوایز بهترین محصولات الکترونیکی سال 2009 را اعطا کرد.

ماهنامه T3 همه ساله فهرستی از جالب ترین محصولات الکترونیکی سال را منتشر کرده و به بهترین های این عرصه جوایزی را اعطا می کند.

برنده اصلی این جایزه، تلفن همراه «هیرو» محصول شرکت «اچ.تی.سی» است. سیستم عامل این تلفن همراه هوشمند «آندروید» محصول گوگل است.

جایزه دوم به تلفن همراه «آی- فن» محصول اپل داده شد. همچنین لپ تاپ «مک بوک پرو» محصول شرکت استیو جابز توانست جایزه بهترین دستگاه کاری را دریافت کند.

از میان دوربین های عکاسی دیجیتالی ، دوربین EOS50D محصول شرکت کانن رتبه اول را کسب کرد. همچنین در گروه تلویزیونها ، تلویزیون UE محصول سامسونگ جایزه این بخش را دریافت کرد. به علاوه این تلویزیون توانست عنوان «سبزترین محصول سال» را به خود اختصاص دهد. رتبه دوم این گروه از آن تلویزیون براویا محصول شرکت سونی شد.

سرویسها

ماهنامه T3 تنها به معرفی بهترین دستگاههای الکترونیک مصرفی اکتفا نکرد بلکه برندگان مقولات «سرویس ها» ، «بازی های رایانه» و «شخصیت ها» را هم اعلام کرد. به طوری که جایزه بهترین نوآوری سال 2009 به سرویس «موسیقی آنلاین» Spotify اعطا شد. این سرویس به کاربر اجازه می دهد که به صورت آنلاین به آرشیوی متشکل از 6 میلیون قطعه موسیقی گوش دهد.

عرضه سیستم عامل آندروید محصول گوگل توانست جایزه بهترین «عرضه سرویس» سال را دریافت کند. همچنین گوگل عنوان بهترین مارک را کسب کرد.

آمازون به عنوان بهترین فروشنده آنلاین انتخاب شد. سرویس BBC iPlayer HD به عنوان بهترین سرویس رسانه ای و Call of Duty: World at War به عنوان بهترین بازی رایانه ای سال برگزیده شد.

شخصیتها

این ماهنامه انگلیسی، «جان رابیستین» را به عنوان بهترین شخصیت فعال در عرضه دستگاههای الکترونیک مصرفی کوچک انتخاب کرد. جان رابیستین مهندس فعال در تولد پخش کننده چند رسانه ای «آی- پاد» و رئیس فعلی هیئت مدیره شرکت «پالم» است. وی لقب بزرگترین نوآور تکنولوژیکی را دریافت کرد. 

مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

با توجه به این‌که وجود گسل و جابه‌جایی احتمالی آن هنگام زلزله در سطح زمین، تأثیر مخربی روی ساختمان‌ها و شریان‌های حیاتی واقع بر روی آن و اطراف داشته و خطرناک است، توجه به مخاطرات مربوط از مهم‌ترین پارامترهای برنامه‌ریزی توسعه شهری در مناطق لرزه‌خیز محسوب می‌شود؛ از این‌رو با توجه به قرارگیری شهر تهران روی گسل‌های فعال با سابقه لرزه‌خیزی، لازم است در مطالعات شهرسازی و طرح‌های تفصیلی مربوط، این عامل نیز لحاظ شود.

اهمیت حفظ محققان در 30 سالگی رویان

اهمیت حفظ محققان در 30 سالگی رویان

احساس ما به‌عنوان دانش‌آموزان و دانشجویان قبل از انقلاب که مسائل سیاسی و توسعه ایران را پیگیری می‌کردیم، این بود کشور ما به لحاظ علمی و فناورانه و اقتصاد متکی بر دانش‌ملی به عمد عقب نگه داشته می‌شود.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو