jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۲۸۷۳۲۶ ۲۵ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۵:۴۳

آنتی وار در گزارشی با اشاره به افزایش تلفات و حملات در اکتبر در پاکستان ، این ماه را به عنوان مرگبارترین ماه در این کشور در چند سال اخیر معرفی کرد.

آنتی وار در گزارشی با بررسی شمار حملات و آمار تلفات در پاکستان نوشت: در 16 اکتبر سال 2009 (24 مهر ماه) بر اثر یک انفجار انتحاری در نزدیکی ایستگاه پلیس در شهر پیشاور واقع در شمال غرب این کشور دستکم 13 نفر کشته شدند.

آنتی وار در ادامه نوشت: در روز 15 اکتبر سال 2009 (23 مهر ماه) در نتیجه حمله افراد مسلح به سه تاسیسات در شهر لاهور واقع در شرق پاکستان دستکم 28 نفر از جمله 9 شبه نظامی کشته شدند. همچنین در همان تاریخ در نتیجه انفجار یک بمب در داخل اتومبیلی در شمال غرب این کشور 11 نفر کشته شدند.

در همین حال در روز 12 اکتبر (20 مهر ماه) بر اثر یک انفجار در دره سوآت واقع در شمال غرب این کشور دستکم 38 نفر کشته و بیش از 45 نفر دیگر زخمی شدند.همچنین در روز 9 اکتبر (17 مهر ماه) در نتیجه یک انفجار انتحاری در شهر پیشاور 53 نفر کشته شدند.

آسوشیتدپرس امروز شنبه از انجام عملیات بزرگ نیروهای ارتش پاکستان علیه شبه نظامیان در منطقه وزیرستان جنوبی خبر داد.


مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

ریشه حوادث و اعتراضاتی که این روزها در شهر مینیاپولیس در حال وقوع است به خشونت علیه یک جوان سیاهپوست آمریکایی برمی‌گردد. اما علت اعتراض و واکنش بسیار گسترده سیاهپوستان به این ماجرا این است که بارها در آمریکا، حوادثی از این قبیل اتفاق افتاده و این اولین بار نیست.

حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

امسال در حالی در آستانه روز قدس هستیم که تمام دنیا تحت تاثیر شرایط و اتفاقات بسیاری از جمله ویروس کرونا واقع شده و این مساله تمام دنیا را تحت‌الشعاع قرار داده‌است. در عین حال مردم فلسطین به جز کرونا با ویروس دیگری نیز درگیر هستند که همان اشغالگران صهیونیستی هستند.

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

صلاح زواوی، سفیر فلسطین در ایران در یادداشتی در جام جم آنلاین به مناسبت روز قدس نوشت: مطمئن هستم ما و کل مسلمانان برای مبارزه در دشتی جمع می شوند و رود بین حیفا و فلسطین پر از خون می شود حتی خاورمیانه پر از خون می شود و بعد این دولت جعلی به اتمام می رسد .

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر