jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۲۸۷۳۲۶   ۲۵ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۵:۴۳

آنتی وار در گزارشی با اشاره به افزایش تلفات و حملات در اکتبر در پاکستان ، این ماه را به عنوان مرگبارترین ماه در این کشور در چند سال اخیر معرفی کرد.

آنتی وار در گزارشی با بررسی شمار حملات و آمار تلفات در پاکستان نوشت: در 16 اکتبر سال 2009 (24 مهر ماه) بر اثر یک انفجار انتحاری در نزدیکی ایستگاه پلیس در شهر پیشاور واقع در شمال غرب این کشور دستکم 13 نفر کشته شدند.

آنتی وار در ادامه نوشت: در روز 15 اکتبر سال 2009 (23 مهر ماه) در نتیجه حمله افراد مسلح به سه تاسیسات در شهر لاهور واقع در شرق پاکستان دستکم 28 نفر از جمله 9 شبه نظامی کشته شدند. همچنین در همان تاریخ در نتیجه انفجار یک بمب در داخل اتومبیلی در شمال غرب این کشور 11 نفر کشته شدند.

در همین حال در روز 12 اکتبر (20 مهر ماه) بر اثر یک انفجار در دره سوآت واقع در شمال غرب این کشور دستکم 38 نفر کشته و بیش از 45 نفر دیگر زخمی شدند.همچنین در روز 9 اکتبر (17 مهر ماه) در نتیجه یک انفجار انتحاری در شهر پیشاور 53 نفر کشته شدند.

آسوشیتدپرس امروز شنبه از انجام عملیات بزرگ نیروهای ارتش پاکستان علیه شبه نظامیان در منطقه وزیرستان جنوبی خبر داد.


مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

یک) هرآنچه از تو بیادم می‌آید آلوده به غم است. تو یک جاعل بودی، یک کلاهبردار حرفه‌ای. دردهای کمرشکن را در مشتهایت پنهان می‌کردی و ناگهان چون شعبده‌بازی چیره دست سرودی خجسته از کلاه جادویی کلمات بیرون می‌کشیدی.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر