jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۷۲۴۵ ۲۴ مهر ۱۳۸۸  |  ۲۱:۳۶

با صدور مجوز توسط پژوهشکده‌ باستان‌شناسی

کاوش‌ها در جیرفت ادامه می‌یابند

با صدور مجوز توسط پژوهشکده‌ی باستان‌شناسی، کاوش‌ها در جیرفت به سرپرستی یوسف مجیدزاده ادامه می‌یابند.

رییس پژوهشکده‌ی باستان‌شناسی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در گفت‌وگو با ایسنا، با اعلام این‌که امسال کاوش‌ها در جیرفت ادامه می‌یابند، اظهار داشت: مجیدزاده چندی پیش، برنامه‌های خود را برای ادامه‌ی کاوش‌ها ارائه کرد و اکنون درحال رایزنی برای تأمین اعتبار از طریق استان کرمان هستیم.

محمد مرتضایی تأکید کرد: جیرفت جایی نیست که به‌راحتی از آن بتوان گذشت، زیرا یک سایت جهانی است و آثاری که در آنجا به‌دست آمده‌اند، اهمیت بسیار زیادی دارند. به همین دلیل، مسأله‌ی حفاظت از این محل مهم است و خواستار تأمین اعتبار برای این موضوع هستیم.

در این‌باره، علی کارنما رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان کرمان اعلام کرد: اعتبارات لازم برای کاوش‌های امسال جیرفت تأمین شده‌اند و مبلغ آن حدود 100میلیون تومان است. با توجه به این‌که مجیدزاده برنامه‌های خود را ارائه و اعلام آمادگی کرده است، فقط صدور مجوز توسط پژوهشکده‌ی باستان‌شناسی باقی می‌ماند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

ریشه حوادث و اعتراضاتی که این روزها در شهر مینیاپولیس در حال وقوع است به خشونت علیه یک جوان سیاهپوست آمریکایی برمی‌گردد. اما علت اعتراض و واکنش بسیار گسترده سیاهپوستان به این ماجرا این است که بارها در آمریکا، حوادثی از این قبیل اتفاق افتاده و این اولین بار نیست.

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

گفتگو

بیشتر
حمله به رکورد ۵۰‍۱

مجتبی ملکی، قهرمان پاورلیفتینگ جهان در گفت‌وگو با جام‌جم از هدف بزرگ بعدی‌اش گفت

حمله به رکورد ۵۰‍۱

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر