jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۲۸۷۱۷   ۱۶ شهريور ۱۳۸۲  |  ۲۲:۳۱

با برگزاری 19بازی در شهرهای مختلف قاره سبز ، بازیهای مقدماتی یورو 2004 شکل تازه ای به خود گرفت.

در گروه اول و در حضور تنها 8هزار تماشاگر ، اسلوونی با نتیجه 3بر یک رژیم اشغالگر قدس را شکست داد و فرانسه در حضور 55هزار تماشاگر پاریسی با 5گل میهمان خود قبرس را بدرقه کرد. با توجه به آن که فرانسه از دو بازی باقیمانده خود در برابر اسلوونی و رژیم اشغالگر قدس تنها یک امتیاز می خواهد ، این تیم را از هم اکنون باید مسافر پرتغال (میزبان مرحله نهایی) بدانیم . در این دیدار تره زگه (7 و 81) ، ویلتورد (20 و 41) و هانری (68) برای فرانسه گل زدند. در گروه دوم ، رومانی در شهر پلویستی و در حضور 4هزار و 500تماشاگر ، لوکزامبورگ را با 4گل مغلوب کرد و بوسنی در حضور 22هزار تماشاگر، با یک گل نروژ را از پیش رو برداشت . در گروه سوم بلاروس در مینسک با نتیجه 3بر یک مقابل جمهوری چک مغلوب شد و در روتردام هلند تیم میزبان با حساب 3بر یک اتریش را مغلوب کرد. در گروه چهارم سوئد در حضور 31هزار تماشاگر، در شهر گوتنبورگ با 5گل ، سن مارینو را به زانو درآورد و لتونی در یکی از شهرهای خود (ریگا) با دو گل مغلوب لهستان شد. در گروه پنجم اسکاتلند در حضور 40هزار تماشاگر، با نتیجه 3بر یک جزایر فارو را شکست داد و بازی کم تحرک ایسلند و آلمان در ریکیاویک به تساوی بدون گل منجر شد. در گروه ششم ارمنستان در زمین خود با یک گل مغلوب یونان شد و بازی اکراین و ایرلند شمالی به تساوی بدون گل ختم شد. در گروه هفتم مقدونیه با نتیجه 2بر یک مغلوب انگلیس شد تا 20هزار تماشاگر ، ورزشکار را به آشوب بکشند. رونی (53) و بکهام (63پنالتی) برای انگلیس گل زدند. در همین گروه ، لیختن اشتاین در زمین خود با 3گل مغلوب ترکیه شد. متین (14) ، باروک (41) و شوکور (50) گلهای ترکیه را به ثمر رساندند. در گروه هشتم آندورا در زمین خود با 3گل مقابل کرواسی شکست خورد و بلغارستان هم در صوفیه با 2گل استونی را از پیش رو برداشت . در گروه نهم ، آذربایجان در باکو با نتیجه 4بر یک مغلوب میهمان خود فنلاند شد. ایتالیا در همین گروه در سن سیرو میزبان ولز بود که با 4گل صاحب برتری شد. فیلیپو اینزاگی (59 ، 63 و 70) و آلساندرو دل پیرو (76پنالتی) برای میزبان گلزنی کردند. سرانجام در گروه دهم ایرلند و روسیه در دوبلین به تساوی یک - یک رضایت دادند و گرجستان با 3 گل آلبانی را مغلوب کرد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر