jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۷۰۳۶ ۲۱ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۲

هشدار رئیس سازمان نظام پرستاری :

مراقب مراکز مشاوره سودجو باشید

گروه جامعه: رئیس سازمان نظام پرستاری کشور، با بیان این که برخی افراد سودجو با راه اندازی مراکز مشاوره خدمات پرستاری از عنوان پرستاری سوءاستفاده می‌کنند، گفت: این افراد اغلب با میزان تحصیلات کم یا حتی نیروهای خدماتی با طی دوره کوتاه مدت در منازل، پیچیده‌ترین خدمات پرستاری را ارائه می‌کنند.

غضنفر میرزابیگی در گفتگو با ایسنا، با بیان این‌که سازمان نظام پرستاری کشور به موجب نقش نظارتی خود با این قبیل مراکز برخورد می‌کند، اظهار کرد: هموطنان می‌توانند در تهران بزرگ با سازمان نظام پرستاری و در شهرستان‌ها با هیات‌مدیره‌ها تماس بگیرند و از مراکز مشاوره پرستاری مجاز اطلاع حاصل کنند.

وی با تاکید بر ضرورت توجه به مجوزهای این مراکز که تحت عنوان پرستار نیرو به منازل اعزام می‌کنند، گفت: ارائه کارت نظام پرستاری با شماره عضویت الزامی است تا از عضویت این افراد در سازمان نظام پرستاری مطمئن شوند.رئیس سازمان نظام پرستاری کشور، به سوء استفاده برخی مراکز کاریابی هم اشاره کرد و افزود: اگر به وظایف بدرستی عمل شود، این مراکز می‌توانند منشأ اثر در داخل و خارج کشور باشند.میرزابیگی ادامه داد: برخی از این مراکز با درج اطلاعیه در روزنامه و یا تبلیغات در رسانه افرادی را جذب و پس از طی دوره یادگیری زبان نسبت به اعزام آنان به خارج از کشور اقدام می‌کنند.

وی افزود: این افراد در این کشورها به کار در داخل منازل (نه‌خدمات پرستاری) می‌پردازند که این امر به حیثیت علمی پرستاران لطمه می‌زند.

رئیس سازمان نظام پرستاری کشور، از جامعه پرستاری متقاضی کار در خارج از کشور خواست پیش از برقراری ارتباط با این قبیل مراکز کاریابی، به منظور تایید صلاحیت این مراکز با سازمان نظام پرستاری تماس بگیرند.

میرزابیگی با اشاره به وجود بانک اطلاعاتی در نظام پرستاری و جمع‌آوری اطلاعات تخصصی یادآور شد: بخش حقوقی و روابط بین‌الملل این سازمان می‌تواند اطلاعات کافی را در اختیار پرستاران قرار دهد تا آنان در سالم‌ترین و آبرومندترین وضعیت در خارج کشور اشتغال داشته باشند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر