jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۷۰۳۶   ۲۱ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۲

هشدار رئیس سازمان نظام پرستاری :

مراقب مراکز مشاوره سودجو باشید

گروه جامعه: رئیس سازمان نظام پرستاری کشور، با بیان این که برخی افراد سودجو با راه اندازی مراکز مشاوره خدمات پرستاری از عنوان پرستاری سوءاستفاده می‌کنند، گفت: این افراد اغلب با میزان تحصیلات کم یا حتی نیروهای خدماتی با طی دوره کوتاه مدت در منازل، پیچیده‌ترین خدمات پرستاری را ارائه می‌کنند.

غضنفر میرزابیگی در گفتگو با ایسنا، با بیان این‌که سازمان نظام پرستاری کشور به موجب نقش نظارتی خود با این قبیل مراکز برخورد می‌کند، اظهار کرد: هموطنان می‌توانند در تهران بزرگ با سازمان نظام پرستاری و در شهرستان‌ها با هیات‌مدیره‌ها تماس بگیرند و از مراکز مشاوره پرستاری مجاز اطلاع حاصل کنند.

وی با تاکید بر ضرورت توجه به مجوزهای این مراکز که تحت عنوان پرستار نیرو به منازل اعزام می‌کنند، گفت: ارائه کارت نظام پرستاری با شماره عضویت الزامی است تا از عضویت این افراد در سازمان نظام پرستاری مطمئن شوند.رئیس سازمان نظام پرستاری کشور، به سوء استفاده برخی مراکز کاریابی هم اشاره کرد و افزود: اگر به وظایف بدرستی عمل شود، این مراکز می‌توانند منشأ اثر در داخل و خارج کشور باشند.میرزابیگی ادامه داد: برخی از این مراکز با درج اطلاعیه در روزنامه و یا تبلیغات در رسانه افرادی را جذب و پس از طی دوره یادگیری زبان نسبت به اعزام آنان به خارج از کشور اقدام می‌کنند.

وی افزود: این افراد در این کشورها به کار در داخل منازل (نه‌خدمات پرستاری) می‌پردازند که این امر به حیثیت علمی پرستاران لطمه می‌زند.

رئیس سازمان نظام پرستاری کشور، از جامعه پرستاری متقاضی کار در خارج از کشور خواست پیش از برقراری ارتباط با این قبیل مراکز کاریابی، به منظور تایید صلاحیت این مراکز با سازمان نظام پرستاری تماس بگیرند.

میرزابیگی با اشاره به وجود بانک اطلاعاتی در نظام پرستاری و جمع‌آوری اطلاعات تخصصی یادآور شد: بخش حقوقی و روابط بین‌الملل این سازمان می‌تواند اطلاعات کافی را در اختیار پرستاران قرار دهد تا آنان در سالم‌ترین و آبرومندترین وضعیت در خارج کشور اشتغال داشته باشند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر