jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۶۲۱۱   ۱۶ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۹:۰۰

عکاسی ثبت لحظه‌هایی است که شاید هیچگاه امکان تکرار آنها وجود نداشته باشند. سوژه‌های بسیاری هر روزه در مقابل عدسی دوربین‌های افرادی قرار می‌گیرند که مشتاقانه به دنبال شکار مناظر و صحنه‌هایی کمیاب و متفاوت هستند. مناظر طبیعی،‌ چهره افراد،‌ جاذبه‌های تاریخی و معماری یا حتی گذر ستاره‌ها از فراز سر شما، ‌همه و همه می‌توانند اهدافی برای عکاسی باشند.

 زمانی که عکسی زیبا و تاثیرگذار را می‌بینید شاید از خود پرسیده باشید چرا من نمی‌توانم چنین عکسی را بگیرم و اکثر اوقات گناه را گردن وسایل خود انداخته‌اید، در حالی که حقیقت این است که در پشت هر تصویر چشم‌نواز پیچ و خم‌های بسیاری وجود دارد و کوچه و پس‌کوچه‌های بسیاری در وادی هنر و تکنیک باید پشت سر گذاشته شود تا مقصد نهایی به تصویری که می‌بینید تبدیل شود.

شاید شما هم اگر راهنمای مناسبی در آموختن این پیچ و خم‌ها داشته باشید بتوانید به چنان نتیجه‌ای برسید از این هفته یکی از برجسته‌ترین راهنماهایی که بخوبی این راه‌ها را می‌شناسد در ستون جدیدی در این صفحه از پیچ و خم‌های تکنیک و هنر عکاسی خواهد نوشت.

اوشین دانیلی زاکاریان،‌ عکاس برجسته ایرانی است که از حدود سال 1370 فعالیت حرفه‌ای خود در عکاسی را آغاز کرد. او تجربه‌های گرانبهایی در زمینه‌های مختلف عکاسی در این مدت به دست آورده است و یکی از پیشگامان عکاسی مناظر نجومی در ایران است. اوشین زاکاریان تاکنون چندین نمایشگاه فردی و گروهی از آثار خود را در ایران و دیگر کشورهای جهان برگزار کرده است و یکی از عکاسان ایرانی حاضر در پروژه بین‌المللی جهان در شب‌TWAN است.

اوشین زاکاریان در ستونی که از این پس هرهفته در سیب منتشر خواهد شد رازهای عکاسی را با مخاطبان خود در میان خواهد گذاشت و علاقه‌مندان در عین حال خواهند توانست سوال‌های خود را با او در میان بگذارند.

پوریا ناظمی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر