jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۶۲۱۱ ۱۶ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۹:۰۰

عکاسی ثبت لحظه‌هایی است که شاید هیچگاه امکان تکرار آنها وجود نداشته باشند. سوژه‌های بسیاری هر روزه در مقابل عدسی دوربین‌های افرادی قرار می‌گیرند که مشتاقانه به دنبال شکار مناظر و صحنه‌هایی کمیاب و متفاوت هستند. مناظر طبیعی،‌ چهره افراد،‌ جاذبه‌های تاریخی و معماری یا حتی گذر ستاره‌ها از فراز سر شما، ‌همه و همه می‌توانند اهدافی برای عکاسی باشند.

 زمانی که عکسی زیبا و تاثیرگذار را می‌بینید شاید از خود پرسیده باشید چرا من نمی‌توانم چنین عکسی را بگیرم و اکثر اوقات گناه را گردن وسایل خود انداخته‌اید، در حالی که حقیقت این است که در پشت هر تصویر چشم‌نواز پیچ و خم‌های بسیاری وجود دارد و کوچه و پس‌کوچه‌های بسیاری در وادی هنر و تکنیک باید پشت سر گذاشته شود تا مقصد نهایی به تصویری که می‌بینید تبدیل شود.

شاید شما هم اگر راهنمای مناسبی در آموختن این پیچ و خم‌ها داشته باشید بتوانید به چنان نتیجه‌ای برسید از این هفته یکی از برجسته‌ترین راهنماهایی که بخوبی این راه‌ها را می‌شناسد در ستون جدیدی در این صفحه از پیچ و خم‌های تکنیک و هنر عکاسی خواهد نوشت.

اوشین دانیلی زاکاریان،‌ عکاس برجسته ایرانی است که از حدود سال 1370 فعالیت حرفه‌ای خود در عکاسی را آغاز کرد. او تجربه‌های گرانبهایی در زمینه‌های مختلف عکاسی در این مدت به دست آورده است و یکی از پیشگامان عکاسی مناظر نجومی در ایران است. اوشین زاکاریان تاکنون چندین نمایشگاه فردی و گروهی از آثار خود را در ایران و دیگر کشورهای جهان برگزار کرده است و یکی از عکاسان ایرانی حاضر در پروژه بین‌المللی جهان در شب‌TWAN است.

اوشین زاکاریان در ستونی که از این پس هرهفته در سیب منتشر خواهد شد رازهای عکاسی را با مخاطبان خود در میان خواهد گذاشت و علاقه‌مندان در عین حال خواهند توانست سوال‌های خود را با او در میان بگذارند.

پوریا ناظمی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

پیک امید پویانمایی

پیک امید پویانمایی

فیلم های پویانمایی ایرانی از جمله آثار پرمخاطب سامانه های اینترنتی نمایش فیلم هستند و تماشاگران با نظرات مثبت، میزان رضایتمندی خود را از این کارها اعلام می کنند.

آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر