jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۶۱۹۵   ۱۶ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۹:۰۰

مفصل ساکروایلیاک از استخوان‌های خاجی و قسمت فوقانی استخوان لگن تشکیل شده است. این مفصل می‌تواند بر اثر فعالیت‌هایی نظیر خم شدن، چرخیدن، بلند کردن اجسام سنگین یا در اثر ضربه، وضعیت نامناسب بدن و ضعف رباط‌های این ناحیه دردناک و باعث شود فرد مبتلا در قسمت پایینی کمر احساس درد کند.

حرکت اول: به پشت بخوابید، طوری که زانوهایتان خم و کف پاهایتان روی زمین باشد. قسمت پایین کمر خود را به زمین فشار دهید و در حالی که شانه‌های خود را ثابت نگه‌داشته‌اید، زانوهای خود را به آرامی به یک طرف خم کنید. سپس تا جایی که می‌توانید آنها را به سمت مقابل خم کنید. این کار را 20 10 بار تکرار کنید.

حرکت دوم: مانند شروع حرکت قبل روی زمین دراز بکشید. قسمت پایینی کمر خود را به زمین بفشارید و عضلات شکم خود را منقبض کنید. سپس هر دو زانوی خود را در سینه جمع کنید و برای 5 ثانیه در همین وضعیت بمانید. این حرکت را 20 10 مرتبه تکرار کنید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر