jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۲۸۵۹۶۸   ۱۸ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۶:۰۱

مدیرعامل شرکت ملی گاز اعلام کرد: در صورت تصویب لایحه هدفمند کردن یارانه در مجلس، قیمت هر متر مکعب گاز به حدود 100 تا 120 تومان افزایش می یابد.

عزیزالله رمضانی در گفتگو با مهر درباره میزان افزایش قیمت گاز طبیعی در صورت تصویب لایحه هدفمند کردن یارانه ها در مجلس، گفت: متوسط قیمت واقعی گاز طبیعی در صورت تصویب لایحه هدفمند کردن یارانه ها در مجلس شورای اسلامی مشخص خواهد شد.

معاون وزیر نفت با بیان اینکه بر اساس تصویب این طرح باید قیمتهای گاز طبیعی استخراج شود، تصریح کرد: برآوردهای اولیه حاکی از آن است با تصویب این طرح بهای هر متر مکعب گاز طبیعی به حدود 100 تا 120 تومان در سال اول اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها افزایش یابد.

مدیر عامل شرکت ملی گاز نیز پیش از این با بیان اینکه در 5 ماهه پایانی سال مصرف کنندگان دهکهای یک و دو ازحداکثر یارانه با قیمت بسیار معقول برخوردارمی شوند، گفته بود: در شهر تهران قیمت گاز برای مصرف کنندگانی که تا 200 متر مکعب گاز در ماه مصرف کنند 45 ریال خواهد بود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه قیمت گاز در بودجه 69 تومان در نظر گرفته شده است، اظهار کرده بود: در دهکهای 3 تا 7 میزان یارانه کاهش خواهد یافت، بدین ترتیب که در شهر تهران مصرف کنندگانی که از 201 تا 650 مترمکعب درماه گاز مصرف کنند به ازای هر متر مکعب باید 100 ریال پرداخت کنند.

رمضانی یادآور شده بود: در دهکهای 8 تا 10 نیز قیمت گاز از بالای یکصد ریال شروع و تا 779 ریال افزایش خواهد داشت.

بررسی طرح هدفمند کردن یارانه از هفته جاری در مجلس شورای اسلامی آغاز خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بورس و دولت سیزدهم

بورس و دولت سیزدهم

بازار سهام، بازار هوشمندی است که می‌تواند اتفاقات سیاسی را قبل از به وقوع پیوستن پیش‌بینی و بر اساس احتمالات به رخدادهای آن نظیر انتخابات واکنش نشان دهد.

قانون جدید چک و افزایش امنیت اقتصادی

قانون جدید چک و افزایش امنیت اقتصادی

قانون جدید صدور چک در آبان سال1397 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و طبق قانون به علت آماده نبودن همه زیرساخت‌ ها و ضوابط و آیین‌ نامه‌ های اجرایی مربوط به برخی قسمت‌های قانون، اجرای آن به سه بازه زمانی تقسیم و به بانک مرکزی فرصت داده شد از تاریخ آذر سال 97 تا آذر سال 99 قانون جدید چک را به صورت کامل اجرایی کند.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر