jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۲۸۵۹۶۸ ۱۸ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۶:۰۱

مدیرعامل شرکت ملی گاز اعلام کرد: در صورت تصویب لایحه هدفمند کردن یارانه در مجلس، قیمت هر متر مکعب گاز به حدود 100 تا 120 تومان افزایش می یابد.

عزیزالله رمضانی در گفتگو با مهر درباره میزان افزایش قیمت گاز طبیعی در صورت تصویب لایحه هدفمند کردن یارانه ها در مجلس، گفت: متوسط قیمت واقعی گاز طبیعی در صورت تصویب لایحه هدفمند کردن یارانه ها در مجلس شورای اسلامی مشخص خواهد شد.

معاون وزیر نفت با بیان اینکه بر اساس تصویب این طرح باید قیمتهای گاز طبیعی استخراج شود، تصریح کرد: برآوردهای اولیه حاکی از آن است با تصویب این طرح بهای هر متر مکعب گاز طبیعی به حدود 100 تا 120 تومان در سال اول اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها افزایش یابد.

مدیر عامل شرکت ملی گاز نیز پیش از این با بیان اینکه در 5 ماهه پایانی سال مصرف کنندگان دهکهای یک و دو ازحداکثر یارانه با قیمت بسیار معقول برخوردارمی شوند، گفته بود: در شهر تهران قیمت گاز برای مصرف کنندگانی که تا 200 متر مکعب گاز در ماه مصرف کنند 45 ریال خواهد بود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه قیمت گاز در بودجه 69 تومان در نظر گرفته شده است، اظهار کرده بود: در دهکهای 3 تا 7 میزان یارانه کاهش خواهد یافت، بدین ترتیب که در شهر تهران مصرف کنندگانی که از 201 تا 650 مترمکعب درماه گاز مصرف کنند به ازای هر متر مکعب باید 100 ریال پرداخت کنند.

رمضانی یادآور شده بود: در دهکهای 8 تا 10 نیز قیمت گاز از بالای یکصد ریال شروع و تا 779 ریال افزایش خواهد داشت.

بررسی طرح هدفمند کردن یارانه از هفته جاری در مجلس شورای اسلامی آغاز خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

نقدینگی لجام‌گسیخته، قیمت سوخت (بنزین و گازوئیل) و نرخ ارز را شاید بتوان سه متغیر راهبردی در اقتصاد ایران دانست كه تغییر و تلاطم در هركدام به‌تنهایی می‌تواند سایر بخش‌های اقتصاد ایران را به‌شدت متأثر کند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر