jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۲۸۵۹۶۸   ۱۸ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۶:۰۱

مدیرعامل شرکت ملی گاز اعلام کرد: در صورت تصویب لایحه هدفمند کردن یارانه در مجلس، قیمت هر متر مکعب گاز به حدود 100 تا 120 تومان افزایش می یابد.

عزیزالله رمضانی در گفتگو با مهر درباره میزان افزایش قیمت گاز طبیعی در صورت تصویب لایحه هدفمند کردن یارانه ها در مجلس، گفت: متوسط قیمت واقعی گاز طبیعی در صورت تصویب لایحه هدفمند کردن یارانه ها در مجلس شورای اسلامی مشخص خواهد شد.

معاون وزیر نفت با بیان اینکه بر اساس تصویب این طرح باید قیمتهای گاز طبیعی استخراج شود، تصریح کرد: برآوردهای اولیه حاکی از آن است با تصویب این طرح بهای هر متر مکعب گاز طبیعی به حدود 100 تا 120 تومان در سال اول اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها افزایش یابد.

مدیر عامل شرکت ملی گاز نیز پیش از این با بیان اینکه در 5 ماهه پایانی سال مصرف کنندگان دهکهای یک و دو ازحداکثر یارانه با قیمت بسیار معقول برخوردارمی شوند، گفته بود: در شهر تهران قیمت گاز برای مصرف کنندگانی که تا 200 متر مکعب گاز در ماه مصرف کنند 45 ریال خواهد بود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه قیمت گاز در بودجه 69 تومان در نظر گرفته شده است، اظهار کرده بود: در دهکهای 3 تا 7 میزان یارانه کاهش خواهد یافت، بدین ترتیب که در شهر تهران مصرف کنندگانی که از 201 تا 650 مترمکعب درماه گاز مصرف کنند به ازای هر متر مکعب باید 100 ریال پرداخت کنند.

رمضانی یادآور شده بود: در دهکهای 8 تا 10 نیز قیمت گاز از بالای یکصد ریال شروع و تا 779 ریال افزایش خواهد داشت.

بررسی طرح هدفمند کردن یارانه از هفته جاری در مجلس شورای اسلامی آغاز خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر