jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۵۹۰۱ ۱۸ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۲:۲۴

با تایید وزارتخانه‌های علوم و بهداشت

مدارک دانشگاه‌های خارجی ، اصالت دارد

علی عباسپور تهرانی فرد رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: اگر تخلفی در مدارک علمی اتفاق می‌افتد به دلیل سهل‌انگاری مسوولان اجرایی در بکارگیری مدیرانی است که مدارک دانشگاهی خارجی ارایه می‌دهند، چراکه مسوولان اجرایی باید بلافاصله پس از ارایه چنین مدارکی درخواست تاییدیه از وزارت علوم و وزارت بهداشت کنند.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفتگو با ایسنا  با بیان این مطلب، افزود: در ایران تقلب در مدارک علمی وجود ندارد، چراکه در کشور ما ضوابط صدور مدرک کاملا تعریف شده است، ضمن این که با جاعلان مدارک تحصیلی به عنوان کلاهبردار شدیدا برخورد شده و مجازات سنگینی برایشان در نظر گرفته می‌شود.

به گفته نماینده مردم تهران در خانه ملت، در مورد مدارک اخذ شده از کشورهای دیگر هم قوانین کاملا مشخص است ، هر مدرکی حتی اگر از بهترین دانشگاه‌های دنیا هم باشد در داخل کشور قابل پذیرش توسط دستگاه‌های اجرایی نیست، مگر این که به تایید وزارت علوم یا وزارت بهداشت برسد.

به گفته رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات، اگر مدارک خارجی تایید وزارتخانه‌های علوم و بهداشت را داشته باشند دارای اصالت هستند.

نماینده مردم تهران در خانه ملت با بیان این که باید با متخلفان برابر قانون برخورد شود ، تاکید کرد: اگر کسی مدارک دانشگا‌ه‌های خارجی را جعل کند باز هم کلاهبردار تلقی شده و همان برخوردها و مجازات‌های سنگین که در قانون برای جاعلان مدارک تحصیلی در نظر گرفته شده در مورد آنها هم اعمال می‌شود بنابراین ما نه خلا قانونی داریم ، نه ابهام در مسیر اصالت مدارک، این تنها دقت مسوولان را می‌طلبد تا در گزینش افراد دقت لازم را داشته باشند.

عباسپور خاطرنشان کرد: ما در کشورمان خیلی به ندرت با مسئله جعل مدارک علمی برخورد می‌کنیم، چراکه دستگاه‌های اجرایی با هر گونه جعل مدارک علمی و تحصیلی برخورد شدید می‌کنند.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به مسائلی که در هفتمین دوره مجلس شورای اسلامی درباره دانشگاه هاوایی پیش آمد، گفت: با پیگیری‌های به موقع اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات، نمایندگان مجلس و دیگر مسوولان مربوطه با عاملان دانشگاه غیرمجاز هاوایی برخورد و این دانشگاه منحل شد بنابراین افرادی که بخواهند مدارک دانشگاه‌های خارج را به داخل عرضه کنند، حتما باید وزارت علوم دانشگاه‌های مربوطه را به عنوان مرجع تایید کند ، در غیر این صورت مدارک این دانشگاه‌ها هم مانند مدارک دانشگاه هاوایی بی‌ارزش اعلام می‌شود. اگر مسوولان در این راستا به تذکرات وزارت علوم توجه نکنند به دادگاه کشیده و مجازات می‌شوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر