jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۵۷۶۵ ۱۵ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۸

در 81 سالگی شاعر آب و آیینه

کاشان با گل به سراغ سهراب می‌رود

گروه فرهنگ و هنر: سهراب سپهری اگر زنده بود، امروز باید شمع 81 سالگی‌اش را خاموش می‌کرد، اما حالا که او نیست، همشهری‌هایش یعنی اهالی کاشان مزارش را گلباران می‌کنند.

امسال دومین سالی است که در زادگاه سهراب و در روز تولد این شاعر، یادمانی برایش برگزار می‌شود.

این یادمان «ما هیچ، ما نگاه» نام دارد و امروز با گل‌افشانی مزار سهراب سپهری در مشهد اردهال آغاز می‌شود. در این همایش که تا روز پنجشنبه 16 مهر ادامه دارد، آثار و اندیشه‌های سهراب سپهری و جایگاه او در نقاشی و شعر معاصر بررسی می‌شود.

این همایش از سوی کانون اندیشه جوان سپهری و در مجموعه فرهنگی اقامتی خانه تاریخی احسان برگزار خواهد شد. از دیگر مراسمی که امروز به مناسبت 81 سالگی سهراب سپهری برگزار خواهد شد، می‌توان به برپایی شب شعر در حوزه‌ هنرهای صنعتی کرمان اشاره کرد.

سپهری سال 1307 به دنیا آمد و 8 مجموعه شعر را در زمان حیاتش منتشر کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر