jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۵۶۱۷   ۱۴ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۳

گروه اقتصاد: تازه‌ترین آمارهای گمرک جمهوری اسلامی ایران نشان می‌دهد، ارزش صادرات غیرنفتی در شش‌ماهه اول سال‌جاری بدون احتساب میعانات از نظر وزن 20/19 درصد افزایش و به‌لحاظ ارزش 15/10 درصد کاهش داشته است. به گزارش ایسنا در مدت یاد شده بدون احتساب میعانات گازی هشت میلیارد و 978 میلیون دلار انواع کالا صادر شد که وزن این میزان کالای صادراتی 20 میلیون و 500 هزار تن بود.

بنابراین گزارش صادرات غیر نفتی در این مدت با احتساب میعانات گازی به 25 میلیون و 131 هزار و 100 تن و به ارزش 11 میلیارد و 375 میلیون و590 هزار دلار رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر وزن 25/21 درصد افزایش و به لحاظ ارزش 15/15 درصد کاهش داشت. همچنین براساس بررسی‌های به عمل آمده در دفتر آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات گمرک ایران، در شش ماهه اول سال جاری 23 میلیون و 122 هزار و 390 تن انواع کالا به ارزش 23 میلیارد و 668 میلیون و 940 هزار دلار وارد کشور شده است. واردات کشورمان در این مدت در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر وزن 8/10 درصد افزایش و به لحاظ ارزش با کاهش 78/20 درصدی همراه بود.

وقوع بحران مالی و اقتصادی در جهان باعث کاهش شدید قیمت کالاهای صادراتی و وارداتی کشور شده و به همین دلیل از اواسط سال گذشته شاهد آن بودیم که با وجود افزایش تجارت خارجی کشور، ارزش آن مرتبا کاهش پیدا کرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر