jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۵۵۷۲ ۱۴ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۱

گروه سیاسی: سخنگوی کمیته ویژه پیگیری حوادث پس از انتخابات در شورای عالی امنیت ملی درباره بازجویی از قضات ارشد در حوادث کهریزک گفت: طبیعی است همه افرادی که در زمان حادث شدن اتفاقات بازداشتگاه کهریزک مسوولیت داشته‌اند مورد بازجویی و بازخواست قرار گیرند. پرویز سروری، در گفتگو با مهر درباره اتهاماتی که از سوی برخی رسانه‌ها متوجه برخی مقامات دادستانی در آن زمان می‌شود، اظهار کرد: آنچه مشخص و روشن است این که قاضی این پرونده که دستور اعزام متهمان را به کهریزک داده دچار اشتباه فاحشی شده است.

وی افزود: برخی عوامل بازداشتگاه کهریزک که رفتاری مغایر با اصول انقلاب و اسلام با متهمان حاضر در این بازداشتگاه انجام داده‌اند نیز باعث به وجود آمدن مشکلات و اتفاقات ناگوار بازداشتگاه کهریزک شده‌اند.

سروری تصریح کرد: بنابراین باید هر فردی فارغ از نام و جایگاهش که با اقدام، دستور و عمل خود باعث به وجود آمدن مشکلات و اتفاقات بازداشتگاه کهریزک شده است مورد بازخواست قرار گیرد و در صورت احراز جرمش با او برخورد شود.

رئیس کمیته ویژه مجلس برای بررسی وضعیت بازداشت‌شدگان حوادث پس از انتخابات، گفت: این اشکال در آن زمان در سیستم قضایی وجود داشته که بی‌جهت دستور اعزام متهمان به بازداشتگاه کهریزک داده شده است لذا همه افرادی که در این رابطه مسوولیت داشته‌اند صرف نظر از نام باید پاسخگو باشند.

وی در پاسخ به این سوال که دادگاه عوامل اتفاقات کهریزک و عوامل خودسر چه زمانی برگزار خواهد شد، ادامه داد: هنوز زمان برگزاری دادگاه این افراد مشخص نشده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

پیک امید پویانمایی

پیک امید پویانمایی

فیلم های پویانمایی ایرانی از جمله آثار پرمخاطب سامانه های اینترنتی نمایش فیلم هستند و تماشاگران با نظرات مثبت، میزان رضایتمندی خود را از این کارها اعلام می کنند.

آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر