jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۲۸۵۴۵۹   ۱۵ مهر ۱۳۸۸  |  ۲۳:۰۶

پزشکان انگلیسی به تازگی دریافته‌اند که انجام فعالیتهای بدنی و ورزشهای آرامش بخش تنها راه نجات از سرطان در مردان مبتلا به این بیماری است.

به گزارش مهر، ورزشهایی که با تمرکز و دم و بازدم منظم انجام می‌شود می‌تواند روند پیشرفت سرطانی شدن سلول‌ها را در مردان تا 50 درصد کاهش دهد.

ورزشهای یوگا که با ریتمی منظم و خاص انجام می‌شوند گردش خون را منظم می‌کنند و گاه سبب متوقف شدن سرعت پیشرفت سرطان می‌شوند.

در نتایج این تحقیق مشخص شده تا کنون 37 بیمار مبتلا به سرطان پروستات نه تنها توانسته‌اند با ورزش مداوم روند انتشار سرطان را در بدنشان کاهش دهند بلکه دردهای ناشی از این بیماری را نیز از بین برده‌اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

امروزه فناوری‌ های نوین و به ویژه هوش مصنوعی به سرعت جهان اطراف ما را متحول می‌کند و نفوذ روزافزون آنها در تمامی کاربردهای سنتی، یکی‌از دغدغه‌ها و اولویت‌های دولت‌هاست. اکنون دنیا به تعبیری با سونامی فناوری مواجه بوده و کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست.

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو