jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۲۸۵۰۱   ۱۱ شهريور ۱۳۸۲  |  ۲۲:۲۸

هیات های انتخاب چهارمین جشنواره سیما ، معرفی برنامه ها و سریال های حاضر در رقابت نهایی این جشنواره را تکمیل کردند.

این هیات ها با بررسی برنامه های تلویزیونی پخش شده در سالهای 80 و 81 ، آثار راه یافته به بخش مسابقه را در 13 قالب برنامه سازی و 3بخش محتوایی انتخاب و اعلام کرده اند. به گزارش خبرنگار ما با مشخص شدن این آثار ، مسابقه مردمی چهارمین جشنواره سیما بزودی آغاز می شود. در این مسابقه ، بینندگان سیما در سراسر کشور، فرم انتخاب بهترین آثار تلویزیونی را از طریق روزنامه جام جم یا سایت اینترنتی جشنواره ، تهیه و تکمیل می کنند و در خصوص فرمهای چاپ شده در روزنامه ، آن را بدون پرداخت هزینه پستی ، به دفتر جشنواره می فرستند. برنامه های برگزیده مردم در مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره سیما در 19مهرماه (شب نیمه شعبان) ، تندیس های ویژه انتخاب مردم را دریافت خواهند کرد. ضمنا از میان شرکت کنندگان در مسابقه مردمی ، از بین کسانی که رای آنها بیشترین شباهت را با رای نهایی مردم دارد ، در مراسم پایانی 5نفر به قید قرعه انتخاب و برنده جایزه می شوند که این جوایز شامل 5خودروی سواری خواهد بود. شرکت در این مسابقه ، تنها از طریق پر کردن فرم آن که در چند نوبت در روزنامه جام جم به چاپ می رسد و یا از طریق پر کردن فرم موجود در سایت اینترنتی جشنواره ، امکان پذیر است . نشانی سایت چهارمین جشنواره سیما عبارت است از:

http://www.simatvfestival.ir یا http://www.irib.ir

معرفی آثار سایر بخشهای جشنواره

آثار داستانی

در این بخش هیات انتخاب جشنواره متشکل از پروانه پرتو ، کامران شیرزاد و محمدعینی زاده موحد، بعد از بازبینی و بررسی آثار ارسالی ، در بخشهای زیر نامزدهای خود را معرفی کردند.
سریال های «ب» : باران عشق ، بازی پنهان ، چشمان آبی زهرا ، خانه پدری ، داستان های نوروزی ، دردسر والدین ، دوران سرکشی ، کارآگاه شمسی و دستیارش مادام ، همسایه ها.
سریال های «ب» طنز : بدون شرح ، پاورچین ، پشت کنکوری ها ، در کنار هم ، شبکه 11 ، کاکتوس ، گلخند ، یادداشت های کودکی .
کلیپ (نماآهنگ) آفرینش ، آقای بازیگر ، باران ، شوق شمع ، بوی سیب ، رنج و برنج ، شمس الضحی ، صبح رستاخیز ، ضریح گمشده ، غروب انتظار ، فرصت بدرود ، منطق الطیر ، نیایش باران.

فیلمهای تلویزیونی

آخرین پر عقاب ، آخرین روزهای شاد بودن ، برمدار چلیپا، پریماه ، چتری برای کارگردان ، حبیب ، حقیقت و باد، خشم و قضاوت ، زایر، ستاره خاموش ، شب لطیف است ، صدراعظم ، نقش واقعی (تعزیه علی اکبر).

مستند

در بخش «آثار مستند» که به سبب اهمیت و اعتبار زیبایی شناختی این قالب ، در همه دوره های جشنواره سیما جزو زمینه های کلیدی بوده و هست ؛ هیات انتخاب جشنواره متشکل از: سعید اکبریان ، محمد تهامی نژاد و معصومه عصام رودسری در دو قالب «مستند محض یا بازسازی» و «مستند گزارشی» به ارزیابی و گزینش آثار برتر و اثرگذارتر پرداختند و بعد از مباحث فراوان ، به این جمع بندی رسیدند:

مستند محض یا بازسازی

پایان انتظار ، پرنیان ، تاریخ اساطیر ، جان مرجان ، رویای مروارید ، زمین سوخته ، سفر آبی ، کاغذهای بی جواب ، نایبند ، هلال ، یکی کودک بودن .

مستند گزارشی

اسبهای آتش نوش ، اسبهای ایرانی ، امام موسی صدر ، بار سنگین آسودگی ، حماسه ناتمام ، شناسایی ، فوتبال ایرانی ، گزارش سومین جشنواره پویانمایی ، گنجینه های ایران ، مهد دلیران ، واقعه کربلا به روایت تاریخ طبری ، هزار راه نرفته .

برنامه های ترکیبی

هیات انتخاب این بخش در چهارمین جشنواره سیما ، متشکل از آذرمیدخت یوسفی ، نادره اعرابی و کیومرث کلهر پس از مراحل طولانی بازبینی و بررسی بیش از 179 برنامه ترکیبی در ابعاد و اشکال متنوع ، آثار زیر را برای حضور در بخش مسابقه پذیرفت : اقتصاد روز ، ایدز ، با طبیعت ایران ، با کاروان شعر و موسیقی ، تازه های چشم پزشکی ، جادوی تصویر ، چند دقیقه زندگی ، چهل شب بی ستاره ، سینما (4 دوره اول) ، سینما (4دوره دوم) ، طراحی نقوش سنتی ، فوتبال تلویزیونی ، معلولیت کودکان ، من می توانم ، نرم مثل نور ، نقطه ب ، نماز جمعه تهران . گفتنی است ، آثار راه یافته به رقابت نهایی جشنواره در بخش برنامه های زنده ، مسابقات تلویزیونی ، انیمیشن و عروسکی ، پیش از این در روزنامه جام جم چاپ شده است .
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

انتظار و ایده‌آل ایران این است که آمریکا و غرب براساس چارچوب‌ها و قواعد بین‌المللی به تعهدات خود در قبال ایران و توافق برجام عمل کنند.

محدودیت و معذوریت

محدودیت و معذوریت

۴۰۵نفر از هموطنان‌مان دیروز قربانی کرونا شدند. این در حالی است که از شنبه هفته گذشته با افزایش آمار ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا، ‌ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا محدودیت‌ های کرونایی را با توجه به رنگ‌ بندی شهرها در نظر گرفت و اعمال کرده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر