jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۵۰۰۹   ۱۴ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۳:۲۶

مدیرکل آموزش پیش‌دبستانی و ابتدایی:

30 هزار کلاس چند پایه در کشور وجود دارد

علیرضا رحیمی مدیر کل دفتر آموزش و خلاقیت پیش‌ دبستانی و ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: 30 هزار کلاس چند پایه در روستاها و مناطق دورافتاده کشور وجود دارد.

مدیرکل آموزش پیش ‌دبستانی و ابتدایی در گفتگو با فارس اظهار داشت: در این مدارس ، دانش‌آموزان پایه‌های اول تا پنجم در یک کلاس و در کنار یکدیگر به تحصیل علم مشغول هستند.

وی اضافه کرد: در کلاس‌های چند پایه که در روستاها و مناطق دورافتاده کشور وجود دارد ، تعداد دانش‌آموزان آنقدر کم است که از هر پایه تنها چند نفر در یک کلاس مشغول به تحصیل هستند همچنین در برخی از کلاس‌های چند پایه ، تعداد کل دانش‌آموزان ممکن است حداکثر به 12 نفر برسد.

مدیر کل دفتر آموزش و خلاقیت پیش‌دبستانی و ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: کلاس‌های چند پایه ، مجموعه‌ای به عنوان کتاب ‌های غیردرسی یا کتابخانه در اختیار دارند که دانش‌آموزان آن را مطالعه می‌کنند.

وی بیان داشت: مسئولان مدارس در سراسر کشور در تلاش هستند تا کتاب‌های مناسبی را تهیه و در اختیار دانش‌آموزان قرار دهند لذا کتابخانه مدارس ، مرکزی برای ارائه کتاب‌های مورد نیاز دانش‌آموزان است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر