jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۵۰۰۹ ۱۴ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۳:۲۶

مدیرکل آموزش پیش‌دبستانی و ابتدایی:

30 هزار کلاس چند پایه در کشور وجود دارد

علیرضا رحیمی مدیر کل دفتر آموزش و خلاقیت پیش‌ دبستانی و ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: 30 هزار کلاس چند پایه در روستاها و مناطق دورافتاده کشور وجود دارد.

مدیرکل آموزش پیش ‌دبستانی و ابتدایی در گفتگو با فارس اظهار داشت: در این مدارس ، دانش‌آموزان پایه‌های اول تا پنجم در یک کلاس و در کنار یکدیگر به تحصیل علم مشغول هستند.

وی اضافه کرد: در کلاس‌های چند پایه که در روستاها و مناطق دورافتاده کشور وجود دارد ، تعداد دانش‌آموزان آنقدر کم است که از هر پایه تنها چند نفر در یک کلاس مشغول به تحصیل هستند همچنین در برخی از کلاس‌های چند پایه ، تعداد کل دانش‌آموزان ممکن است حداکثر به 12 نفر برسد.

مدیر کل دفتر آموزش و خلاقیت پیش‌دبستانی و ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: کلاس‌های چند پایه ، مجموعه‌ای به عنوان کتاب ‌های غیردرسی یا کتابخانه در اختیار دارند که دانش‌آموزان آن را مطالعه می‌کنند.

وی بیان داشت: مسئولان مدارس در سراسر کشور در تلاش هستند تا کتاب‌های مناسبی را تهیه و در اختیار دانش‌آموزان قرار دهند لذا کتابخانه مدارس ، مرکزی برای ارائه کتاب‌های مورد نیاز دانش‌آموزان است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر