jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۲۸۴۷۷۸   ۱۳ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۴:۱۲

تحقیقات روی سرطان و افزایش سن

برندگان جایزه نوبل پزشکی اعلام شدند

2 دانشمند زن و یک دانشمند مرد به دلیل تحقیقات روی سرطان و افزایش سن ، جایزه نوبل پزشکی 2009 را مشترکاً از آن خود کردند.

آکادمی سوئد ، الیزابت بلک‌بورن ، کارل گریدر و جک اس‌زوستاک سه دانشمند تبعه آمریکا را برای تحقیقات روی سرطان و افزایش سن به عنوان برنده جایزه نوبل پزشکی سال جاری اعلام کرد.

نتایج تحقیقات این دانشمندان بعد جدیدی را در شناخت سلول‌ها ایجاد کرده و باعث توسعه شناخت مکانیسم بیماری‌ها شده است و همچنین به شبیه‌ سازی درمان و یافتن روش‌های جدید درمانی کمک شایانی کرده است.بلک‌بورن دانشمند استرالیایی - آمریکایی و استاد زیست‌شناسی و فیزیولوژی دانشگاه کالیفرنیا است. کارل گریدر استاد زیست مولکولی و ژنتیک دپارتمان دانشگاه جان هاپسکینگ است.

جک اس‌زوستاک دانشمند آمریکایی که در لندن متولد شده از سال 1979 در دانشگاه پزشکی هاروارد مشغول به فعالیت است و به عنوان استاد ژنتیک بیمارستان عمومی بوستون نیز فعالیت می‌کند.

سال گذشته آکادمی سوئد، «هارالد زور هوزن» پزشک آلمانی و «برسینوسی» و «لوک مویتینر» محققان فرانسوی را‌ به خاطر کشف ویروس ایدز و کشف ویروس سرطان رحم برنده جایزه نوبل سال 2008 اعلام کرد.

فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اهمیت حفظ محققان در 30 سالگی رویان

اهمیت حفظ محققان در 30 سالگی رویان

احساس ما به‌عنوان دانش‌آموزان و دانشجویان قبل از انقلاب که مسائل سیاسی و توسعه ایران را پیگیری می‌کردیم، این بود کشور ما به لحاظ علمی و فناورانه و اقتصاد متکی بر دانش‌ملی به عمد عقب نگه داشته می‌شود.

ابررایانه سیمرغ بستر رشد اقتصاد دیجیتال

ابررایانه سیمرغ بستر رشد اقتصاد دیجیتال

امروزه با توجه به پیشرفت فناوری‌ های نوین، افزایش چشمگیر و گسترش روزافزون اطلاعات، دسترسی به منابع پردازشی پرسرعت و با ظرفیت بالا، به یکی از نیازهای اصلی و بنیادین مراکز پژوهشی و کسب‌ و کارها تبدیل شده و در پایداری و تداوم توسعه اقتصاد دیجیتالی، امری اجتناب‌ناپذیر است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو