jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۲۸۴۷۷۸   ۱۳ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۴:۱۲

تحقیقات روی سرطان و افزایش سن

برندگان جایزه نوبل پزشکی اعلام شدند

2 دانشمند زن و یک دانشمند مرد به دلیل تحقیقات روی سرطان و افزایش سن ، جایزه نوبل پزشکی 2009 را مشترکاً از آن خود کردند.

آکادمی سوئد ، الیزابت بلک‌بورن ، کارل گریدر و جک اس‌زوستاک سه دانشمند تبعه آمریکا را برای تحقیقات روی سرطان و افزایش سن به عنوان برنده جایزه نوبل پزشکی سال جاری اعلام کرد.

نتایج تحقیقات این دانشمندان بعد جدیدی را در شناخت سلول‌ها ایجاد کرده و باعث توسعه شناخت مکانیسم بیماری‌ها شده است و همچنین به شبیه‌ سازی درمان و یافتن روش‌های جدید درمانی کمک شایانی کرده است.بلک‌بورن دانشمند استرالیایی - آمریکایی و استاد زیست‌شناسی و فیزیولوژی دانشگاه کالیفرنیا است. کارل گریدر استاد زیست مولکولی و ژنتیک دپارتمان دانشگاه جان هاپسکینگ است.

جک اس‌زوستاک دانشمند آمریکایی که در لندن متولد شده از سال 1979 در دانشگاه پزشکی هاروارد مشغول به فعالیت است و به عنوان استاد ژنتیک بیمارستان عمومی بوستون نیز فعالیت می‌کند.

سال گذشته آکادمی سوئد، «هارالد زور هوزن» پزشک آلمانی و «برسینوسی» و «لوک مویتینر» محققان فرانسوی را‌ به خاطر کشف ویروس ایدز و کشف ویروس سرطان رحم برنده جایزه نوبل سال 2008 اعلام کرد.

فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

امروزه فناوری‌ های نوین و به ویژه هوش مصنوعی به سرعت جهان اطراف ما را متحول می‌کند و نفوذ روزافزون آنها در تمامی کاربردهای سنتی، یکی‌از دغدغه‌ها و اولویت‌های دولت‌هاست. اکنون دنیا به تعبیری با سونامی فناوری مواجه بوده و کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست.

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو