jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۲۸۳۷۲   ۰۹ شهريور ۱۳۸۲  |  ۱۸:۴۸

جام جم آنلاین - براساس بررسی های وزارت بهداشت انگلیس جمعیت های مهاجر در انگلیس با بالاترین خطر ابتلا به بیماری های روحی و جسمی مواجه هستند.

به گزارش بی بی سی به نقل از بررسی فوق عوامل متعددی از جمله مشکلات ناشی از دسترسی به تاسیسات پزشکی ، عدم آشنایی به زبان انگلیسی و نژادپرستی ضعف نسبی بهداشت گروههای اقلیت را تشدید می کند.
از شش گروه اقلیت نژادی فقط اعضای یک گروه ، یعنی ایرلندی ها ، از وضع بهداشتی مشابه با شهروندان انگلیسی برخوردارند و پنج گروه دیگر در شرایط نامساعدی به سر می برند و موقعیت مهاجران جنوب آسیا - پاکستانی ها و بنگلادشی ها - از همه بدتر است .
مطالعات به عمل آمده در کشورهای گوناگون نشان داده است که میزان بیماری های روانی مهاجران ، چه نسبت به مردم کشور میزبان و یا مردم سرزمین مادری خود آنان ، بیشتر است .
روان شناسان نروژی از سال 1932 به بررسی در این مورد پرداخته و ضمن تایید صحت این نظر ، علت آن را بیگانگی با محیط جدید و آسیب پذیری بیشتر مهاجران اعلام کرده اند.
یکی از مسئولان مرکز دپارتمان خدمات بهداشت روانی در کالج کینگ لندن که به بررسی این امر پرداخته می گوید: کسانی که به عنوان مهاجر یا پناهجو به انگلیس می آیند معمولا قربانی شکنجه بوده ، تهدید شده یا اضطراب و نگرانی شدید را پشت سر گذاشته اند که آمدن به یک محیط جدید این احساس ها را تشدید می کند.
آنان انگلیسی نمی دانند ، نمی دانند چگونه به خدمات دسترسی پیدا کنند و به علت نامشخص بودن وضع اقامت شان از مراجعه به مسوولان وحشت دارند.
همه اینها انزوا و آسیب پذیری آنان را بیشتر می کند آنان به فرض هم که روزی به امکانات دسترسی پیدا کنند ، معمولا بیماریشان بسیار پیشرفته شده و در مراحل بحرانی است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو