jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۷۷۸۰۷   ۱۱ شهريور ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۹

بجنورد - خبرنگار جام‌جم: خراسان شمالی با داشتن 52‌درصد جمعیت روستایی فقط 8 کتابخانه روستایی دارد. به گفته مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، این استان برای رسیدن به برنامه توسعه باید 34 کتابخانه روستایی و 32 کتابخانه شهری تا پایان امسال در این استان احداث شود.سیدعبدالله ارجایی گفت: با وجود این که 574 هزار نفر در خراسان شمالی باسواد هستند، اما سرانه کتاب استان به ازای هر 100 نفر جمعیت باسواد 95/29 جلد کتاب است که باید این رقم به 57 جلد کتاب برسد.تعداد کتاب‌های موجود در کتابخانه‌های استان خراسان شمالی در سال 1386، 110 هزار و 432 جلد بوده که در حال حاضر این رقم به بیش از 171 هزار جلد رسیده است.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نشانه‌گذاری‌ های غدیر

نشانه‌گذاری‌ های غدیر

واقعه غدیرخم را نمی‌توان صرفا یک اتفاق در بستر زمان دانست که اگر چنین باشد، ما که سال‌ها و قرن‌ها پس از این واقعه زندگی می‌کنیم، ناگزیریم آن را در بستر تاریخ بنگریم و چگونگی این رویداد را در زمان، مکان و شرایط تاریخی مورد نقل یا حداکثر نقل و بررسی قرار دهیم، اما به درستی باید به غدیر نگریست و درباره آن سخن گفت.

بازخوانی شکست خط نفاق

بازخوانی شکست خط نفاق

سازمان مجاهدین خلق روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه سال 1357 هجری شمسی (سه روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی) اقدام به برگزاری راهپیمایی مسلحانه و اجرای نمایش قدرت از حد فاصل دانشگاه تهران تا خیابان تخت‌ جمشید (طالقانی) کرد.

عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر