jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۲۵۰۵۹   ۲۳ خرداد ۱۳۸۲  |  ۲۲:۳۷

جام جم آنلاین - مقامات بهداشتی امریکا روز پنجشنبه 12 ژوئن اعلام کردند تعداد مبتلایان به بیماری آبله میمونی [Monkey pox] به 63 نفر افزایش یافته است. به گزارش رادیو بین المللی فرانسه ، اغلب مبتلایان به بیماری آبله میمونی در ایالات مرکزی امریکا (غرب میانه) سکونت دارند.

بر اساس آمار مقامات بهداشتی امریکا ، 21 مورد در ویسکانسین ، 29 مورد در ایندیانا ، 12 مورد در ایلینویز 3 ایالت غرب میانه و یک مورد در نیوجرسی در شمال شرق امریکا مشاهده شده اند.
جفری دیویس مسوول بهداشت ایالت ویسکانسین گفت : برای نخستین بار یک پرستار بیمارستان در تماس با یک بیمار ، مبتلا به آبله میمونی شده است .
قبلا تصور می شد که این بیماری فقط توسط جوندگان به انسان منتقل می شود.
در عین حال این نخستین بار است که بیماری آبله میمونی در یک کشور غربی شیوع یافته است .
بیماری آبله میمونی یک بیماری بومی قاره آفریقا است.
این بیماری توسط جوندگان به ویژه موش عظیم الجثه گامبیا که برای فروش در فروشگاه های حیوانات به امریکا وارد شده بودند ، شیوع یافته است.
جوندگان ناقل ، این بیماری را به ویژه به سگهای مرغزار و خرگوش ها منتقل کرده اند و افرادی که با این جانوران در تماس بودند ، مبتلا به آبله میمونی شده اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو