jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۲۴۹۲۷   ۲۰ خرداد ۱۳۸۲  |  ۲۱:۳۸

حکم قصاص زن 24ساله ای که سال گذشته با شلیک گلوله ، جوانی را در غرب تهران به قتل رساند ، به تایید دیوان عالی کشور رسید. به گزارش خبرنگار ما ، در اردیبهشت ماه سال گذشته چند عابر در یکی از خیابان های غرب تهران مشاهده کردند یک خودروی پراید که یک زن و 2مرد سرنشین آن بودند

متوقف شد و زنی که عقب خودرو نشسته بود، پس از پیاده شدن به سراغ جوان موتورسواری رفت که در همان نزدیکی متوقف شده بود. این زن پس از نزدیک شدن به جوان موتورسوار، پس از صحبتی کوتاه با وی ، با بیرون کشیدن اسلحه ، سر او را نشانه گرفت و شلیک کرد. در پی این حادثه ، جوان موتورسوار نقش زمین شد و دختر تیرانداز درون خودرو قرار گرفت و هر 3نفر بسرعت متواری شدند. با انتقال جوان مجروح به بیمارستان ، وی جان خود را از دست داد و موضوع این حادثه به قاضی جنایی تهران گزارش شد. با صدور دستور قضایی ، پرونده برای پیگیری و تحقیق به شعبه 10پلیس آگاهی تهران ارجاع شد و یک گروه از افسران ، تحقیقات خود را در این زمینه آغاز کردند. با بررسی و تحقیق مشخص شد قاتل از مدتها پیش با مقتول در ارتباط بوده است . با جمع بندی اطلاعات مربوط به این پرونده ، ماموران موفق به شناسایی مخفیگاه متهم شدند و او را به همراه 2نفر دیگر - که گفته می شد در روز حادثه کنار متهم حضور داشتند - دستگیر کردند. با اعتراف ماندانا به قتل ، او عنوان کرد: از چندی پیش با مسعود در ارتباط بودم و زمانی که وی بیمار بود و من به ملاقات او رفتم ،متوجه شدم مسعود با دختر دیگری در ارتباط است ؛ به همین دلیل تصمیم به قتل او گرفتم . در پی این اعترافات ، محمد عرفان ، قاضی وقت شعبه 1612 متهم را به قصاص محکوم کرد که با اعتراض ماندانا و وکیل مدافع وی ، پرونده برای رسیدگی به دیوان عالی کشور ارسال شد. این گزارش حاکی است ، حکم صادره از سوی قاضی دادسرای جنایی روز گذشته به تایید دیوان عالی کشور رسید و به شعبه اجرای احکام دادسرای جنایی تهران فرستاده شد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر