jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۴۱۴۹۴   ۲۲ اسفند ۱۳۸۷  |  ۱۱:۰۶

با وجود توسعه گازرسانی در سال‌های اخیر، بخش قابل توجهی از مناطق شهری و روستایی کشور هنوز از نفت سفید برای گرمایش استفاده می‌کنند.

بنابراین برای کاهش مصرف سوخت در این بخش و همچنین افزایش رفاه نسبی و تامین شرایط آسایش مطلوب، ضروری است از بخاری‌های نوین و بازده بالا استفاده شود. فناوری‌های جدید در تولید بخاری نفتی موجب شده تا علاوه بر کاهش مصرف سوخت میزان گازهای آلاینده آن نیز کاهش یابد. استفاده از بخاری‌های نفت‌سوز بازده بالا علاوه بر تامین شرایط آسایش مطلوب و هوای دلپذیر در خانه، موجب کاهش آلودگی و صرفه‌جویی در مصرف نفت و هزینه‌های مربوطه نیز می‌شود.

درست است که قیمت نفت هر سال متغیر است، ولی کاهش هزینه دست‌یافتنی است اگر بخاری نفت‌سوز راندمان بالا انتخاب کنیم.

عملکرد بخاری‌های نفت‌سوز بازده بالا به‌گونه‌ای است که احتیاجی به مجرای خروج دود در محصول و تعبیه دودکش در دیوار، سقف و بام منازل را ندارد و می‌توان آن را در هر قسمتی از اتاق قرار داد و از زیبایی شعله آبی و گرمای مطلوب آن با آسایش خاطر و ایمنی بالا لذت برد. به طور مثال می‌توان آن را در گوشه اتاق خواب یا در وسط اتاق نشیمن قرار داد. از مزایای دیگر این بخاری‌ها بازده حرارتی 99 درصد است که موجب صرفه‌جویی در مصرف نفت سفید و کاهش هزینه می‌شود.

از کاربردهای دیگر بخاری‌های نفت‌سوز بازده بالا برای بهینه‌سازی مصرف سوخت، استفاده از این بخاری‌ها در ساختمان‌هایی است که برای گرمایش از موتورخانه مرکزی با سوخت گازوئیل استفاده می‌کنند. در این ساختمان‌ها می‌توان با تنظیم ترموستات مرکزی در دمای پایین‌تر، با استفاده از این بخاری‌ها گرمای مکمل برای مکان‌های موردنظر را تامین کرد و هزینه‌های انرژی را ضمن تامین آسایش مطلوب به حداقل کاهش داد. بازده 99 درصد برای تامین گرمای مطلوب با حداقل مصرف نفت سفید، ایمنی بالا در طراحی، ساخت و جلوگیری از هر گونه خطر آتش‌سوزی و امکان نصب و راه‌اندازی در فضاهای مختلف ساختمان از مزایای استفاده از بخاری‌های نفتی با بازده بالاست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

خدای مهربان، ما خیلی ضعیفیم، خیلی ضعیف‌تر از آن‌که دیگران تصور می‌کنند، ما خیلی حتی ضعیف‌تر از آن هستیم که خودمان تصور می‌کردیم.

مساله FATF با ما چیست؟

مساله FATF با ما چیست؟

گروه ویژه اقدام مالی موسوم به اف‌ای‌تی‌اف یک سازمان بین‌الدولی است که توسط ایالات متحده آمریکا و متحدان آن (گروه هفت) در شهر پاریس و در سال ۱۹۸۹ میلادی پایه‌گذاری شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر