jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۲۲۸۹۰۲   ۲۴ دی ۱۳۸۷  |  ۱۱:۵۷

در مراسم بهترین‌های 2008 جهان،

جایزه‌ فیفا به فلسطین اهدا شد

کشور فلسطین جایزه توسعه فیفا در سال 2008 را از آن خود کرد.

به گزارش ایسنا ، مراسم بهترین های فیفا در سال 2008 دوشنبه شب در زوریخ سوئیس برگزار شد و کشور فلسطین که چندی پیش ورزشگاه جدید خود به نام الرام را افتتاح کرده و نخستین دیدار بین المللی خود را در این ورزشگاه برگزار کرده بود توانست جایزه Development یا پیشرفت و توسعه را از آن خود کند.

سپ بلاتر پس از اعطای جایزه فیفا به فلسطین گفت: «این جایزه برای تقدیر از وظیفه دشواری است که فلسطینی ها در راستای زنده نگه داشتن فوتبال خود بر دوش داشتند و این وظیفه به درستی به انجام رسید. این جایزه همچنین از همکاری فوتبال فلسطین با فیفا جهت ساخت نخستین ورزشگاه بین المللی و استاندارد در کرانه باختری و سازماندهی دیدار دوستانه میان فلسطین و اردن در اکتبر 2008 تقدیر می کند.»

جایزه بازی جوانمردانه برای ترکیه و ارمنستان

فدراسیون فوتبال کشورهای ارمنستان و ترکیه جایزه بازی جوانمردانه فیفا در سال 2008 را از آن خود کردند.

این جایزه به سبب تلاش های این دو فدراسیون در راستای ایجاد روابط حسنه میان دو کشور ارمنستان و ترکیه که هیچگونه روابط دیپلماتیک با یکدیگر ندارند، اهدا شد.

در مراسمی که دوشنبه شب در زوریخ سوئیس برگزار شد میشل پلاتینی رئیس یوفا و رئیس اجرایی فیفا به همراه سنس ارزیک یکی دیگر از رئیسان اجرایی فیفا این جایزه را به فدراسیون های فوتبال دو کشور اعطا کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دشواری های ساخت فیلم ورزشی

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

 سینما می‎تواند یک پل ارتباطی بین فرهنگ و ورزش باشد. وقتی که فیلم‎های ورزشی ساخته نمی‎شود از جهات گوناگونی به ورزش هم کمتر پرداخته می‎شود.

درسی که پرسپولیس به ما داد

درسی که پرسپولیس به ما داد

تا به‌حال توی چشم‌های شیر زل زده‌اید؟! اگر این مطلب را می‌خوانید نشان می‌دهد که هیچ‌گاه در چشمان هیچ شیر زنده و آزادی زل نزده‌اید، چرا که چشم‌های شیر درنده پیش از دندان‌های او طعمه را از پای در می‌آورد.

پرسپولیس؛ یک ذهن برنده

پرسپولیس؛ یک ذهن برنده

برای ریشه‌یابی موفقیت این روزهای پرسپولیس که بعد از چهار قهرمانی متوالی در لیگ‌ برتر باز هم یکی از شانس‌های قهرمانی در این فصل است، باید در ابتدا به یک مثال اشاره کنم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر