jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۲۲۶۳۳۴   ۱۰ دی ۱۳۸۷  |  ۰۸:۳۵

پس از گذشت 20 ماه از وقوع جنایت در تهران و قتل یک وکیل 47 ساله، بازپرس ویژه قتل تهران روز گذشته دستور بازداشت یک زن جوان را به عنوان مظنون به قتل صادر کرد.

محمدحسین شاملو، بازپرس ویژه قتل تهران با اشاره به این پرونده به «جام‌جم» گفت: در یکی از روزهای اردیبهشت سال گذشته و به دنبال تماس مردی با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 مبنی بر قتل یک وکیل 47 ساله در دفتر کارش حوالی میدان ولی‌عصر (عج)‌، ماموران با عزیمت به محل به تحقیق درباره این حادثه پرداختند و موضوع را به دادسرای جنایی گزارش کردند.

بازپرس شعبه اول دادسرای جنایی افزود: ماموران با حضور در محل حادثه واقع در خیابان کیان دانش، متوجه شدند مقتول با اصابت گلوله به ناحیه سر، جان خود را از دست داده است.

با دستور قضایی در این ارتباط، جسد مقتول به پزشکی قانونی منتقل و مشخص شد یکی از بستگان وی که در طبقه بالای دفتر وکالت سکونت داشته، پس از تماس همسر مقتول و نگرانی از عدم پاسخگویی به تماس تلفنی، وارد دفتر محل کار مقتول شده و با مشاهده جسد، موضوع را به مرکز فوریت‌های پلیسی 110گزارش کرده است.

آغاز تحقیقات

شاملو تصریح کرد: با آغاز تحقیقات گسترده، همسایه‌ها عنوان کردند روز حادثه فردی را که سراسیمه در حال ترک محل بوده، مشاهده کرده‌اند.

با جمع‌بندی اطلاعات، تعدادی از افراد مظنون در ارتباط با این حادثه دستگیر شدند و در تحقیقات معلوم شد هیچ‌کدام در این جنایت نقش نداشته‌اند.

وی افزود: از جمله افرادی که به عنوان مظنون در این پرونده مورد تحقیق و بازجویی قرار گرفتند، زنی به نام سودابه بود که وی منکر جنایت شد و به دلیل نبود دلایل و مدارک، آزاد شد.

شاملو اضافه کرد: پس از گذشت 20 ماه و به دست آمدن سرنخ‌های تازه در ارتباط با این جنایت، بار دیگر ردپای سودابه در قتل مرد وکیل به دست آمد که صبح روز گذشته دستور دستگیری وی صادر شد.

شاملو بیان کرد: در حال حاضر با آن که متهم باز هم اظهارات قبلی خود را تکرار می‌کند و منکر جنایت است، برای ادامه تحقیقات در اختیار ماموران شعبه 10 پلیس آگاهی قرار گرفته است تا در خصوص اسناد و مدارک جمع‌آوری شده توضیحات لازم را ارائه کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر