jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۲۲۵۶۴۹   ۰۷ دی ۱۳۸۷  |  ۰۹:۲۱

پزشکان متخصص تغذیه معتقدند سبزی گشنیز دارای خاصیت ضدباکتری است و بیماری‌های عفونی روده را برطرف می‌کند. گشنیز معده را تقویت می‌کند و مصرف تخم گشنیز به همراه غذا، به هضم غذا کمک می‌کند. همچنین برای نرم کردن سینه می‌توان از جوشانده تخم گشنیز استفاده کرد. گشنیز تقویت‌کننده قلب هم هست.

همچنین خواب‌آور و مسکن و آرام‌کننده است و مسمومیت‌های حاصله از مواد پروتئینی را برطرف می‌کند. گشنیز تشنگی را برطرف و طحال را تمیز و تقویت می‌کند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

از وقتی خبر رسید قرار است رصدخانه ملی ایران پس از قریب به دو دهه تلاش و کوشش محققان کشور، صبح دوشنبه هفتم تیر افتتاح شود، موجی از غرور و شادی در دل همه علاقه‌مندان به پیشرفت علم در کشور و به‌ویژه میان دانشجویان اخترفیزیک و کیهان‌شناسی و محققان این حوزه ایجاد شد.

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

با توجه به این‌که وجود گسل و جابه‌جایی احتمالی آن هنگام زلزله در سطح زمین، تأثیر مخربی روی ساختمان‌ها و شریان‌های حیاتی واقع بر روی آن و اطراف داشته و خطرناک است، توجه به مخاطرات مربوط از مهم‌ترین پارامترهای برنامه‌ریزی توسعه شهری در مناطق لرزه‌خیز محسوب می‌شود؛ از این‌رو با توجه به قرارگیری شهر تهران روی گسل‌های فعال با سابقه لرزه‌خیزی، لازم است در مطالعات شهرسازی و طرح‌های تفصیلی مربوط، این عامل نیز لحاظ شود.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

نیازمندی ها