jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۲۲۵۵۴   ۲۳ فروردين ۱۳۸۲  |  ۲۱:۲۶

هوگو چاوز، رئیس جمهوری ونزوئلا اعلام کرد که کاراکاس از کاهش احتمالی تولید نفت کشورهای عضو صادرکننده نفت (اوپک) برای جلوگیری از سقوط قیمتها حمایت خواهد کرد.

ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه از کاراکاس گزارش داد: چاوز در برابر خبرنگاران خارجی در پایتخت ونزوئلا گفت : اگر کاهش تولید ضروری است ، ما آماده هستیم ؛ زیرا این مساله از سقوط قیمتها جلوگیری می کند. نشست فوق العاده سازمان کشورهای صادرکننده نفت روز 24آوریل (4اردیبهشت) پیش بینی می شود. یک مقام نزدیک به اوپک که خواست نامش فاش نشود، گفت : این سازمان احتمالا تصمیم به کاهش حدود 2میلیون بشکه نفت در روز می گیرد. ونزوئلا هشتمین تولیدکننده نفت جهانی و پنجمین صادرکننده نفت ، تنها عضو امریکای لاتین اوپک با سهمیه تولید 2میلیون و 800هزار بشکه نفت در روز است .
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

سفر رئیس‌مجلس ایران به روسیه ابعاد مختلفی دارد؛ یک بعدش به روابط دوجانبه ایران و روسیه مرتبط است به این معنا که دو کشور تمایل دارند روابط خود را در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه‌های اقتصادی و همکاری‌های منطقه‌ای توسعه بخشند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر