jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۲۲۴۲۲۷   ۳۰ آذر ۱۳۸۷  |  ۱۱:۰۲

پزشکان توصیه می‌کنند در مواقع سرماخوردگی حتی‌المقدور از لنزهای چشمی استفاده نکنید یا در صورت ضرورت، زمان استفاده از آن را کاهش دهید.

پزشکان می‌گویند قرمزی ، خارش و تحریک‌پذیری چشم‌ها در مواقع سرماخوردگی افزایش پیدا می‌کند ، به همین خاطر بهتر است در این گونه مواقع لنزها را از چشم خود خارج کنید و یا زمان کمتری از آنها استفاده نمایید.

دکتر ویلیام بنیامین، استاد چشم پزشکی در دانشگاه آلاباما در بیرمنگ هام در این باره می‌گوید: سرماخوردگی و آنفلوآنزا علائم خشکی یا تحریک پذیری چشم‌ها را چه با وجود داشتن لنز چه بدون لنز، ایجاد می‌کند که استفاده از لنز این مشکل را تشدید می‌کند.

وی افزود: داروهای آنتی‌هیستامین که برای بهبود زکام در سرماخوردگی مصرف می‌شود اغلب مشکلات و علائم چشمی را تشدید می‌کند بنابراین بهترین کار برای پیشگیری از تشدید ناراحتی‌های چشمی، پرهیز از به کار بردن لنز  یا کاهش زمان استفاده از آن است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

از وقتی خبر رسید قرار است رصدخانه ملی ایران پس از قریب به دو دهه تلاش و کوشش محققان کشور، صبح دوشنبه هفتم تیر افتتاح شود، موجی از غرور و شادی در دل همه علاقه‌مندان به پیشرفت علم در کشور و به‌ویژه میان دانشجویان اخترفیزیک و کیهان‌شناسی و محققان این حوزه ایجاد شد.

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

با توجه به این‌که وجود گسل و جابه‌جایی احتمالی آن هنگام زلزله در سطح زمین، تأثیر مخربی روی ساختمان‌ها و شریان‌های حیاتی واقع بر روی آن و اطراف داشته و خطرناک است، توجه به مخاطرات مربوط از مهم‌ترین پارامترهای برنامه‌ریزی توسعه شهری در مناطق لرزه‌خیز محسوب می‌شود؛ از این‌رو با توجه به قرارگیری شهر تهران روی گسل‌های فعال با سابقه لرزه‌خیزی، لازم است در مطالعات شهرسازی و طرح‌های تفصیلی مربوط، این عامل نیز لحاظ شود.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

نیازمندی ها