jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۱۷۸۰۱   ۲۸ آبان ۱۳۸۷  |  ۰۰:۱۳

گروه سلامت: پژوهشگران تاکید می‌کنند که خنده مانند دارویی برای تمام نقاط بدن عمل می‌کند. اگر امروز خندیده‌اید بدانید که کار خوبی انجام داده‌اید چون اکثر مردم زندگی را زیادی جدی می‌گیرند، اما کسانی که می‌خندند سالم‌تر هستند، چون خندیدن کمک می‌کند از استرس‌ رهایی یابید.اگرچه خندیدن در ابتدا باعث افزایش ضربان قلب می‌شود اما بزودی میزان قابل توجهی قلب آرام می‌شود و در نتیجه فشار خون کاهش پیدا می‌کند. به گفته روان‌شناسان، خندیدن باعث آرامش ماهیچه‌های اسکلتی و نگهدارنده می‌شوند و در نتیجه گردش خون را در ماهیچه‌ها بهبود می‌بخشند. خندیدن همچنین هورمون استرس را از بین می‌برد و باعث ترشح هورمون‌هایی می‌شود که با شادی در ارتباط است. به علاوه خنده سیستم دفاعی بدن را در جریان خون تقویت می‌کند و بدن را در برابر سرطان و بیماری‌های قلبی حفاظت می‌نماید.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر