jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۱۴۸۵۱   ۱۶ آبان ۱۳۸۷  |  ۰۰:۱۹

گروه سیاسی: ستاد کل نیروهای مسلح با انتشار اطلاعیه‌ای به فرماندهان ارتش آمریکا در عراق اخطار داد که در صورت هر گونه تجاوز به مرزها با پاسخ کشورمان مواجه خواهند شد. در این اطلاعیه آمده است:‌ اخیرا مشاهده شده که بالگردهای ارتش آمریکا در فاصله نزدیکی از مرزهای عراق با جمهوری اسلامی ایران پرواز می‌کنند و با توجه به پیچ‌خوردگی‌های مرزی، خطر تجاوز آنها به حریم مرزهای مقدس کشور جمهوری اسلامی ایران ممکن است پیش آید. ستاد کل نیروهای مسلح با بیان‌ این‌که نیروهای مدافع مرزهای جمهوری اسلامی ایران به هر تجاوزی پاسخ خواهند داد به نیروهای آمریکایی اخطار داد مسیر پرواز بالگردهای خود را در فاصله‌ای ایمن تعیین کنند تا خطر اشتباه پیش نیاید. به گزارش فارس، در همین حال معاون فرهنگی و تبلیغاتی دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: پرنده‌های آمریکایی بشدت مراقب حریم هوایی ایران باشند.سردار مسعود جزایری درباره اخطار امروز ستاد کل نیروهای مسلح به فرماندهان ارتش آمریکا در عراق اظهار کرد: مرزهای ایران و عراق در برخی نقاط از پیچیدگی‌های خاصی برخوردار است و هواپیما و بالگردهای آمریکایی مستقر در عراق، ممکن است در برخی نقاط، خواسته یا ناخواسته به حریم کشورمان تجاوز کنند.

وی ادامه داد: در این صورت، جمهوری اسلامی ایران با آنها برخورد خواهد کرد و بنابراین مصلحت دانستیم، پیام و اخطاری به آمریکایی‌ها بدهیم که مراقب باشند و خط پروازی خود را دورتر از خط مرزی قرار بدهند تا چنین اشتباهی رخ ندهد.سردار جزایری درباره اظهارات یکی از مقامات نظامی ناتو مبنی بر ناتوانی ایران در بسته نگه داشتن تنگه‌هرمز نیز گفت: تلاش اصلی ما این است که تنگه‌هرمز و هیچ آبراه دیگری بسته نشود، ولی اگر موقعیتی پیش بیاید که همراه با تجاوز دشمن باشد، جمهوری اسلامی ایران براحتی توانایی بستن تنگه‌هرمز را خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران بر سر استقلال، آزادی و کرامت ملت ایران با هیچ کس مذاکره و معامله نمی‌کند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
باید کار کرد

باید کار کرد

خلوت، مقدمه تفکر است و تفکری مستحسن است که دعوت به خیر کند. اگر امسال که مردم به واسطه شرایط ویژه ناشی از کرونا، مثل سال گذشته بیشتر در خانه‌هایشان هستند، از این فرصت استفاده کنند و در راه خدا و اهل بیت(ع) خادم‌تر باشند، می‌توان گفت این خانه‌نشینی و خلوت، خلوتی مطلوب بوده است.

پلی برای پیروزی

پلی برای پیروزی

۳۳ سال قبل در ۲۹ فروردین ۱۳۶۷، ناوگروهی از نیروی دریایی ارتش در مقابله با ناوگان دریایی آمریکا در آخرین ماه‌های جنگ تحمیلی هشت ساله، دچار ضربات سنگینی شد.

مدیریت کرونا، ویروسی شد

مدیریت کرونا، ویروسی شد

این روزها شاهد نزاع بین وزیر بهداشت و درمان، سعید نمکی و رئیس‌جمهوری، حسن روحانی در مسائل مربوط به بحران کرونا هستیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر