jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۰۸۶۴۰   ۲۰ مهر ۱۳۸۷  |  ۰۰:۱۶

گروه سلامت: دبیر اجرایی دهمین همایش سالانه آسیب‌شناسی ایران از تاثیر منفی استرس بر نتایج آزمایش‌های خون خبر داد و گفت: ‌وجود استرس اعم از این که مقطعی باشد یا درازمدت، جسمانی باشد یا فکری،‌ نتایج آزمایش خون را با اختلال همراه می‌سازد. دکتر پیمان امیدوار که به مناسبت برپایی کنگره سالانه آسیب‌شناسی ایران که اول تا سوم آبان ماه در تهران برگزار می‌شود سخن می‌گفت، با اعلام این خبر افزود: در پاره‌ای موارد تاثیر استرس به حدی جدی است که اختلالات فاحشی در نتیجه آزمایش‌ها بوجود می‌آورد که این موضوع می‌تواند سبب قضاوت نادرست پزشک از بیمار خود شود.

وی با اشاره به این که استرس فرد هنگام نمونه‌گیری می‌تواند باعث افزایش سطح قند خون شده و در نتیجه تست تحمل گلوکز کاهش یابد، ادامه داد: تغییرات افزایش هموگلوبین خون و تغییرات در میزان هورمون‌های رشد، پرولاکتین، کورتیزول و غیره از دیگر نتایج استرس است.

به گفته دکتر امیدوار، سطح پروتئین‌های خون در پاسخ به تحریکات استرس بالا می‌رود و بیمار هنگام نمونه‌گیری نباید مضطرب و تحت فشار باشد.

وی افزود: برای اطمینان از صحت نمونه‌گیری ضروری است بیمار شب قبل از آزمایش را با آرامش سپری کرده باشد.

گفتنی است، دهمین همایش سالانه آسیب‌شناسی ایران اول تا سوم آبان ماه امسال در مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره)، تالار امام توسط انجمن آسیب‌شناسی ایران برپا می‌شود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر