jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۲۰۸۳۲۵   ۲۱ مهر ۱۳۸۷  |  ۰۹:۲۱

کارشناسان بهداشتی نسبت به خطرات احتمالی لامپ‌های کم‌مصرف بدون پوشش سازگار با محیط‌زیست برای سلامت انسان ابراز نگرانی کردند.

این کارشناسان هشدار دادند که برخی از این لامپ ‌های کم‌مصرف می‌تواند باعث قرمزی پوست شود که علت این امر، متصاعد شدن نور فرابنفش از این چراغ‌هاست.

به همین خاطر آژانس حفظ سلامت انگلیس نسبت به نزدیک شدن و تماس با این لامپ‌ها در کمتر از فاصله 30 سانتی‌متری به مدت طولانی هشدار داده است.

این متخصصان در عین حال اذعان کردند هنوز هیچ مدرکی علمی دال بر سرطان‌زا بودن این لامپ‌ها وجود ندارد.به گفته کارشناسان، لامپ‌های فلورسان فشرده و بسته که سیم‌پیچ آنها شبیه به لامپ‌های قدیمی پوشیده شده، ‌ایمن‌تر و بی‌خطرتر هستند.

این محققان دریافتند در برخی از افراد پس از نزدیک شدن بیش از حد و طولانی به لامپ‌های فلورسان فشرده، علائم حساسیت بروز می‌کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

با توجه به این‌که وجود گسل و جابه‌جایی احتمالی آن هنگام زلزله در سطح زمین، تأثیر مخربی روی ساختمان‌ها و شریان‌های حیاتی واقع بر روی آن و اطراف داشته و خطرناک است، توجه به مخاطرات مربوط از مهم‌ترین پارامترهای برنامه‌ریزی توسعه شهری در مناطق لرزه‌خیز محسوب می‌شود؛ از این‌رو با توجه به قرارگیری شهر تهران روی گسل‌های فعال با سابقه لرزه‌خیزی، لازم است در مطالعات شهرسازی و طرح‌های تفصیلی مربوط، این عامل نیز لحاظ شود.

اهمیت حفظ محققان در 30 سالگی رویان

اهمیت حفظ محققان در 30 سالگی رویان

احساس ما به‌عنوان دانش‌آموزان و دانشجویان قبل از انقلاب که مسائل سیاسی و توسعه ایران را پیگیری می‌کردیم، این بود کشور ما به لحاظ علمی و فناورانه و اقتصاد متکی بر دانش‌ملی به عمد عقب نگه داشته می‌شود.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو