jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۲۰۶۴۲۸   ۱۳ مهر ۱۳۸۷  |  ۱۰:۵۱

سید شمس‌الدین حسینی وزیر اقتصاد می‌گوید: تاثیر طرح تحول اقتصادی بر نرخ تورم منتفی است. وی اظهار کرد: طرح تحول اقتصادی اصلاح قیمت‌ها را مدنظر دارد که در صورت اجرای آن، شاهد جهش قیمت‌ها در کشور نخواهیم بود.

حسینی در گفتگو با ایسنا تصریح کرد: طرح تحول اقتصادی با در نظر گرفتن استعداد و توانمندی‌‌های اقتصادی کشور پس از 2 سال مطالعه در دولت نهم طراحی و به مرحله اجرا گذاشته شده که در آن، موضوعات کلیدی مانند اصلاح ساختار در نظام مالیاتی، گمرک و بانک مورد توجه جدی قرار گرفته؛ به طوری که در بحث مالیات و گمرک اجرای نظام مالیاتی، تجهیز گمرکات کشور بر منابع مالی و نیروی انسانی مورد نیاز از برنامه‌‌های مهم طرح تحول اقتصادی در بخش‌‌های مالیات و گمرک به شمار می‌آید.

به اعتقاد وی، تمام تلاش دولت نهم در کنار اصلاح قیمت‌ها آن است که مانع از افزایش نرخ تورم از طریق اجرای اصلاح ساختار نظام اقتصادی کشور مانند نظام توزیع کالا و خدمات شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره وضعیت حساب ذخیره ارزی نیز توضیح داد: در حال حاضر، موجودی حساب ذخیره ارزی به میزانی است که بتوانیم نیاز‌های مالی خود را رفع کنیم.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بورس و دولت سیزدهم

بورس و دولت سیزدهم

بازار سهام، بازار هوشمندی است که می‌تواند اتفاقات سیاسی را قبل از به وقوع پیوستن پیش‌بینی و بر اساس احتمالات به رخدادهای آن نظیر انتخابات واکنش نشان دهد.

قانون جدید چک و افزایش امنیت اقتصادی

قانون جدید چک و افزایش امنیت اقتصادی

قانون جدید صدور چک در آبان سال1397 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و طبق قانون به علت آماده نبودن همه زیرساخت‌ ها و ضوابط و آیین‌ نامه‌ های اجرایی مربوط به برخی قسمت‌های قانون، اجرای آن به سه بازه زمانی تقسیم و به بانک مرکزی فرصت داده شد از تاریخ آذر سال 97 تا آذر سال 99 قانون جدید چک را به صورت کامل اجرایی کند.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر