jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۰۳۰۹۵   ۲۶ شهريور ۱۳۸۷  |  ۰۱:۰۶

گروه جامعه: رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با تاکید بر این‌که با آغاز سال تحصیلی جدید راهنمایی و رانندگی با سرویس‌های غیرمجاز مدارس بجز تاکسی و ون‌ها برخورد و از ادامه فعالیت آنها جلوگیری خواهد کرد، افزود: در صورتی که سرویس‌های غیرمجاز مدارس دچار هرگونه حادثه‌ای شوند، شخص مدیر مدرسه، مسوول مستقیم بوده و خود نیز باید پاسخگوی صدمات و خسارت‌های جرحی و فوتی و دوندگی‌های بعد از آن در مراجع قضایی باشد.

به گزارش خبرنگار جام‌جم، سرهنگ سید‌هادی ‌هاشمی‌ روز گذشته در نشست خبری که به مناسبت فرارسیدن ایام بازگشایی مدارس و ترافیک مهر برگزار شد، با اشاره به طرح ساماندهی سرویس مدارس دانش‌آموزان با همکاری شهرداری تهران و آموزش و پرورش همزمان با آغاز سال تحصیلی از عدم استقبال آموزش و پرورش از این برنامه انتقاد کرد و گفت: در طرح سرویس مدارس دانش‌آموزان خودروهای تاکسی و ون تحت پوشش سازمان تاکسیرانی به عنوان سرویس مدارس تعریف شده‌اند، اما بجز 2 منطقه آموزش و پرورش از این طرح استقبال نشده است و جای تعجب دارد که چرا مسوولان مدارس و خانواده‌ها از تاکسی که وسیله‌ای هویت‌دار و  راننده آن دارای پرونده کاری مشخصی در سازمان تاکسیرانی است به عنوان سرویس مدارس استقبال نمی‌کنند.

به گفته سرهنگ‌ هاشمی، تاکسی‌ها و ون‌هایی که به عنوان سرویس مدرسه به‌کار گرفته می‌شوند باید از لحاظ فنی سالم بوده و دارای بیمه سرنشین، معاینه فنی و راننده مجاز باشند، ضمن این‌که سرویس‌های مدارس حق ندارند بیش از 4 نفر را در تاکسی‌ها سوار کنند و پلیس راهنمایی و رانندگی در صورت رویت در هفته اول با رانندگان خاطی برخورد و آنها را جریمه می‌کند و در هفته دوم پس از معرفی به سازمان تاکسیرانی از ادامه فعالیت این رانندگان جلوگیری می‌شود .
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر