jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۰۳۰۸۸   ۲۶ شهريور ۱۳۸۷  |  ۰۰:۲۶

گروه سیاسی: علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: قانون انتخابات در کشور نیازمند اصلاح است. رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم افطاری با خبرنگاران پارلمانی با اشاره به ضرورت بازنگری در قانون انتخابات گفت: فکر می‌کنم قانون انتخابات در کشور ما حتما نیاز به اصلاح دارد، اما این که در این فاصله تا انتخابات بعدی، محقق شود یا نه را نمی‌دانم. علی لاریجانی افزود: یکی از موضوعاتی که ما از کمیسیون امنیت می‌خواسته‌ایم، پیگیری قانون انتخابات و نواقص زیادی است که در این قانون وجود دارد. وی با تاکید بر این که نکات مثبتی در قانون انتخابات وجود دارد، گفت: با وجود این برخی نواقص هم در این قانون وجود دارد که باید رفع شود.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود شما در جلسه مشترک مجلس و دولت از انحراف دولت نسبت به اجرای برنامه چهارم انتقاد کرده‌اید، گفت: بحث ما این موضوع نبوده، بلکه درباره طرح تحول اقتصادی صحبت کردیم.

وی با تاکید بر این که نگاه به کلیات طرح تحول اقتصادی مثبت است، افزود: ما درخصوص این که این مبحث نیازمند قانون است، بحث جدی داریم ضمن آن که علاقه‌مند نیستم بحث به این مهمی با تعجیل و شتاب صورت گیرد.

لاریجانی با اشاره به این که کمیسیون ویژه‌ای درخصوص این مساله در نظر گرفته شده، گفت: قرار است گزارش اولیه این کمیسیون تا پایان این ماه به هیات رئیسه ارائه شود که در مجلس مطرح خواهد شد و بعد هم گزارش‌های بعدی مستمرا خواهد آمد.

وی با تاکید بر این که مجلس مصمم است در این زمینه همکاری با قوه مجریه داشته باشد، گفت: کارهای مهم احتیاج به مداقه و فهم مولفه‌های مختلفش را دارد و این مسائل تک‌ساحتی نیست و وجوه مختلف دارد که همه باید درک شود تا شرایط برای مردم سخت نشود. وی یادآوری کرد: البته می‌شود برخی کارهای مهم را یک‌وجهی جلو برد، اما یک سایش‌هایی برای زندگی مردم به وجود می‌آورد که بسیار مضر است.

وی در ادامه تاکید کرد که در شرایط فعلی مساله تورم در کشور بسیار مهم است‌ ولی ما از هر طرحی که به این مساله دامن بزند، فرار می‌‌کنیم.

لاریجانی رای ندادن به لایحه 15 هزار میلیاردی از حساب ذخیره ارزی را در جهت جلوگیری از تورم دانست و گفت: مجلس احساس می‌کرد رای به این فوریت عاملی برای تورم در کشور است. وی افزود: مجلس به آنچه که به تولید داخل و صنعت ضربه بزند و باعث رکود شود، اعتنا نمی‌کند و به دنبال آن است تا تسهیلات و ساز و کارهایی در کشور فراهم شود تا بتواند فضای کسب و کار را ساده و تولید را رونق بخشد. 

وی در ادامه درخصوص مدرک تحصیلی علی کردان، وزیر کشور و ماموریت رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات در این زمینه گفت: هنوز گزارشی به دست من نرسیده است، اما آقای عباسپور رئیس کمیسیون اعلام کرده که تحقیقاتی را انجام داده است و احتمالا تا چند روز آینده گزارش آن را کتبی ارائه می‌کند و ما آن را در اختیار مجلس قرار می‌دهیم.

لاریجانی همچنین با اشاره به این که برای رسانه‌های مکتوب و الکترونیک، نقایص قانونی وجود دارد، گفت: این مساله را دربرنامه مجلس هشتم قرار دادیم تا قانونی برای صداوسیما و هم قانون مطبوعات که از برخی امور رنج می‌برند، تدوین و بعضا اصلاح شود. رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که تلاش ما این است که رسانه‌های الکترونیک دارای قانون مدون شوند، گفت: برخی اقدامات در ماه‌های اخیر درباره سایت‌ها نشان می‌دهد نیاز به قانون دقیقی در این زمینه وجود دارد که این جزو برنامه ماست.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر