jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۰۲۳۹۶   ۲۳ شهريور ۱۳۸۷  |  ۰۰:۲۳

رئیس فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای خبر داد:

احداث 30 زورخانه در آذربایجان شرقی‌

تبریز - خبرنگار جام‌جم: با استانداران 6 استان برای احداث 180 زورخانه توافقنامه امضا شده است و از این 180 زورخانه 30 زورخانه در آذربایجان شرقی ساخته می‌شود. علیرضا صفارزاده، رئیس فدراسیون ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای کشور با اعلام این خبر گفت: استانداران استان‌های کرمان، کردستان، فارس، گلستان، آذربایجان شرقی و یزد تا پایان امسال و حداکثر در سال آینده قول ساخت 180 زورخانه را در شهرهای استان خود داده‌اند.

وی با بیان این که ورزش باستانی بهارش در ماه مبارک رمضان است، اظهار کرد: این ورزش با فرهنگ و آداب دینی و ملی ایرانیان آمیخته است.

به گفته وی، زورخانه‌ها فعالیتشان در این ماه از بعد از افطار تا نیمه‌های شب است و با استقبال خوبی هم مواجه می‌شوند.

رئیس فدراسیون پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای با اشاره به این که این ورزش همه‌اش ذکر خداوند و یاد اهل‌بیت علیه‌السلام و یک نوع عبادت است، تصریح کرد: این ورزش یکی از سرمایه‌های بزرگ ملی، فرهنگی و تاریخی و باعث افتخار ایرانیان است.

از سوی دیگر،آغاز فصل دوم کاوش‌های باستان‌شناسی در ربع رشیدی از جمله اقداماتی است که در سال 87 توسط سازمان میراث فرهنگی و گردشگری آذربایجا ن شرقی پیگیری می‌شود.

بهروز عمرانی، معاون فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی با اعلام این خبر گفت:  سال گذشته گمانه‌زنی‌هایی در 6 فصل در این محوطه صورت گرفت که موفق شدیم در ابعاد10 در 10 متر یک حمام تاریخی را کشف کنیم.وی اضافه کرد: این کاوش اطلاعات خوبی در مورد معماری این مجموعه به ما داد و امسال نیز دومین فصل کاوش‌های خود را ادامه می‌دهیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری آذربایجان شرقی، وی تصریح کرد: در نظر داریم یکی از مصوبه‌های دور دوم سفر هیات دولت را به این امر اختصاص دهیم تا بتوانیم آزاد‌سازی محوطه اطراف ربع رشیدی را دنبال کنیم.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر