jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۹۶۱۰   ۳۰ دی ۱۳۸۱  |  ۱۶:۳۹

ماسکهای ضدآلودگی هوا که معمولا مردم از آنها استفاده می کنند ، تاثیر چندانی در جذب آلودگی ندارند ؛ زیرا گرفتن هر نوع گاز یا ذره معلق از هوا نیازمند ماسکی با فیلتر مخصوص است .

مطابق گفته مسوول بهداشت هوای مرکز سلامت محیط و کار، ماسکهای معمولی چنانچه تاثیر اندکی هم در جذب آلودگی هوا داشته باشند، چون فرد را مجبور به تنفس عمیق می کنند ، نقش چندان موثری در جلوگیری از آلاینده ها ندارند. بنابراین اگر شخصی از بیماری یا حساسیت تنفسی رنج می برد، باید از تردد در مناطق شلوغ در روزهای آلوده خودداری کند. به گفته این مسوول ، مقایسه ای میان آلودگی هوای امسال نسبت به سال 80 انجام نشده است ؛ ولی آلودگی هوای امسال به علت پایداری هوا قطعا نسبت به سال گذشته بیشتر بوده است .
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو