jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۹۲۳۴   ۲۱ دی ۱۳۸۱  |  ۲۰:۴۸

اداره اطلاعات انرژی امریکا اعلام کرد: با شروع اعتصاب در ونزوئلا در اوایل ماه دسامبر (آذر - دی) تا پایان همین ماه میزان ذخیره سازی های نفتی جهان 50میلیون بشکه کاهش یافته و این به آن دلیل است که میزان تولید نفت ونزوئلا از نزدیک به 3میلیون بشکه به 600هزار بشکه در روز رسیده است .

این اداره معتقد است چنانچه روند تولید نفت ونزوئلا در حد اواخر ماه دسامبر ادامه یابد، جهان در هر ماه با 70میلیون بشکه کاهش عرضه نفت روبه رو خواهد شد.«EIA» همچنین تاکید کرده است ، در صورت ادامه اعتصاب در ونزوئلا، تامین نفت کشورهای عضو سازمان همکاری های اقتصادی و توسعه «OECD» بدون کمک اوپک با مشکل مواجه خواهد شد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر