jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۸۹۵۸۳   ۲۹ تير ۱۳۸۷  |  ۰۰:۱۷

گروه سلامت: مدیر کل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت در گردهمایی مبلغان حوزه‌های علمیه و مسوولان وزارت بهداشت گفت: ارتقای سلامت مادران و کودکان، یکی از مهم‌ترین برنامه‌های وزارت بهداشت است که اصلی‌ترین بخش آن، ترویج تغذیه با شیر مادر است. به گزارش وزارت بهداشت دکتر امیرخانی در این مراسم که در مدرسه علمیه زینب کبری با حضور جمع زیادی از مبلغان حوزه‌های علمیه برگزار شد، اظهار کرد: مادران، مدیران سلامت خانواده هستند و یکی از مهم‌ترین روش‌های آموزش مادران بعد از رسانه ملی، آموزش چهره به چهره است که مبلغان و طلبه‌های حوزه‌های علمیه می‌توانند نقش تاثیرگذاری در این زمینه داشته باشند.

دکتر اصفهانی عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز با اشاره به آیات قرآن مبنی بر تغذیه کودک با شیر مادر تا پایان دو‌سال، بر تغذیه انحصاری با شیر مادر تا پایان شش ماهگی و ادامه شیردهی تا پایان 2 سالگی تاکید کرد.

وی همچنین آغوز یا همان شیر مادر در ساعات اولیه پس از تولد نوزاد را فرآورده‌ای کامل و استثنایی دانست و گفت: دادن آغوز به نوزاد، جزیی از حقوق وی است و باید هم آغوشی مادر و نوزاد بلافاصله پس از تولد، انجام شود. دکتر اصفهانی، یکی از عوامل ترشح پرولاکتین یا هورمون شیر ساز در بدن مادر را بوی بدن شیرخوار عنوان کرد و افزود: کودک در صورت تغذیه با شیر مادر، طی شش ماه اول به آب و غذا نیاز ندارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر