jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۸۹۱۰۸   ۲۹ تير ۱۳۸۷  |  ۱۶:۲۵

آخرین آمار مبتلایان به ایدز « ویروس HIV» تا پایان سه ماهه اول سال جاری در ایران اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، براساس آمار جمع آوری شده از دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سراسر کشور، تا تاریخ 1/4/1387 ، مجموعاً 17815 نفر افراد مبتلا به HIV/AIDS  در کشور شناسایی شده اند که 93.8% آنان را مرد و 6.2% آنان را زنان تشکیل می دهند.

بر اساس این گزارش،41.3 درصد از مبتلایان به HIV  درگروه سنی 34-25 سال قراردارند که بالاترین نسبت بین  گروه های سنی را به خود اختصاص می دهند.

علل ابتلا به  HIV نیز به ترتیب شیوع ، استفاده از تزریق مشترک در مصرف کنندگان تزریقی مواد با 68.5 درصد، رابطه جنسی با 7.7 درصد، دریافت خون و فرآورده های خونی با 1.4 درصد و 0.6 درصد نیز از راه انتقال مادر به کودک بوده است. همچنین راه انتقال در 21.8 درصد از مبتلایان نامشخص اعلام شده است .

تاکنون 2636 نفر از افراد مبتلا به ایدز فوت کرده‌اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

آدم‌های دنیا به اندازه زیادی آب، غذا، اکسیژن و البته خبر مصرف می‌کنند. شاید فکر کنید این مورد آخری خیلی هم نیاز نیست، اما به همان اندازه که گرسنگی ما را به دنبال خودش می‌کشد، میل به دانستن هم ما را دنبال خودش می‌برد.

محدودیت و معذوریت

محدودیت و معذوریت

۴۰۵نفر از هموطنان‌مان دیروز قربانی کرونا شدند. این در حالی است که از شنبه هفته گذشته با افزایش آمار ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا، ‌ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا محدودیت‌ های کرونایی را با توجه به رنگ‌ بندی شهرها در نظر گرفت و اعمال کرده است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر